Ana Sayfa Kültür & Sanat Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk gençler dayanışma için bisiklet sürdü

Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk gençler dayanışma için bisiklet sürdü

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği 1 Aralık Cumartesi tarihinde, eski Lefkoşa’yı bir uçtan öteki uca kapsayacak şekilde, gençlere yönelik bir bisiklet turu düzenledi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 10:02
Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk gençler dayanışma için bisiklet sürdü

Özellikle gençler için tasarlanan iki saatlik bu tur, eski şehri keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak ve Lefkoşa’nın çokkültürlü taraflarını öğrenmek için eğlenceli bir alternatif oluşturdu. Kıbrıslı bir katılımcı turla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: ‘Lefkoşa’nın bir ucundan öteki ucuna bisiklet sürüp şehrin geçmişi ve şimdisiyle ilgili bilgi alma şansını bulduğumuz bu bisiklet turu hem benim için hem de 12 yaşındaki oğlum için muhteşem bir tecrübe oldu. Bu tecrübeyi benzersiz yapan, hattın iki tarafından gelen ebeveynler ve çocuklarla beraber olmamızdı’.

 

‘Dayanışma için Bisiklet Turu’ BM kontrolundeki ara bölgede konuşlanmış Dayanışma Evi’nde başladı ve Baf Kapısı’yla Arabahmet mahallesinde devam etti. Bu tur, daha önce gitmedikleri yerleri keşfetmelerine olanak sağlayarak, gençlere şehrin tarihini ve kültürünü eğitici ve eğlendirici bir şekilde tecrübe etme şansı verdi.

 

Sıradaki bisiklet turu 26 Ocak 2013 tarihinde olacaktır ve Girne Kapısı ve Chrysaliniotissa mahallesini kapsayacaktır. İlgilenenler 23 Ocak Çarşamba’ya kadar cycling4c@ahdr.info adresine elektronik posta gönderebilirler, +90 542 8506681 numaralarını arayabilirler veya www.ahdr.info, www.home4cooperation.info adreslerini ziyaret edebilirler.

 

Dayanışma için Bisiklet Turu, AHDR’ın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı- İşbirliği ve Güven için Hareket tarafından desteklenen Eğitimde Çoklubakışaçıları ve Kültürlerarası Diyalog projesinin bir parçasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık