Ana Sayfa Kültür & Sanat Kiliseden Apostolos Andreas için 2.5 milyon Euro

Kiliseden Apostolos Andreas için 2.5 milyon Euro

Rum Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos, Dipkarpaz’da bulunan Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonu için kilisenin 2,5 milyon Euro’luk finansman sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 12:26
Kiliseden Apostolos Andreas için 2.5 milyon Euro

Haberi “Apostolos Andreas’ın Restorasyonu İçin Kilise Finansmanı” başlığıyla yayımlayan Haravgi’ye göre Hrisostomos, UNDP’nin manastırın restorasyonu için uluslararası ihaleye çıkmaya hazırlandığını dile getirdi.

 

KKTC tarafından çıkarıldığı iddia edilen engellerin aşılıp aşılmadığı sorusunu yanıtlarken, çalışmanın BM aracılığıyla yapılacağını ve UNDP’nin restorasyon planlarını benimsediğini söyleyen Hrisostomos, “kimsenin planlardan uzaklaşamayacağı gibi Manastır’ın restorasyonuyla ilgili süreçten kaçamayacağını” ekledi.

 

Fileleftheros ise haberinde, Başpiskopos Hrisostomos’u Manastır’ın restorasyonu için 2,5 milyon Euro vereceğini açıklamaya iten sebeplerden birinin, Türk tarafının bu amaçla 1 milyon Euro vermeye hazır olduğuna dair haberler olduğunu  yazdı. Bu konudaki haberlerin “alarm” durumu yarattığını kaydeden gazete, böylesi bir gelişmenin Kilise ile Rum kesimini zor durumda bırakacağı yorumunda bulundu.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık