Ana Sayfa Dünya Kırkayaklar evleri istila etti

Kırkayaklar evleri istila etti

Kurudere’deki Paşa Kent Sitesi’nin sakinlerinin korkulu rüyası haline geldiler.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 10:40
Kırkayaklar evleri istila etti

Ahmet İLKTAÇ

 

Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerinde bulunan ve Kurudere köyü sınırları dahilinde Paşaköy Belediyesi tarafından inşa ettirilen Paşa Kent Sitesi’ni devasa kırkayaklar bastı. Kimi yerlerde ‘çıyan’ olarak da isimlendirilen devasa kırkayaklarla artık baş edemez hale geldiklerini belirten site sakinleri, ilgili belediyeyi defalarca arayıp yardım istemelerine karşın ilgi görmedikleri gibi, kimi zamanda laubali cevaplar aldıklarını iddia etti.


Konu ile ilgili olarak gazetemiz KIBRIS’a konuşan Fazlı Özer, 2010 yılından bu yana Paşa Kent Sitesi’nde yaşadığını söyledi.


Eve ilk taşındığı yıldan beri kırkayaklarla mücadele ettiğini anlatan Özer, Paşaköy Belediyesi’ne durumu defalarca bildirmesine rağmen gerekenin yapılmadığını ve bugüne kadar dev denebilecek boyutta yaklaşık 40 adet kırkayak öldürdüğünü kaydetti.


Kısa bir süre önce kırkayakların birinin televizyon izlediği sırada kendisini sırtından ısırdığını ve ısırık yerinin uzun süre acıdığını ve yandığını söyleyen Fazlı Özer, kendisi gibi komşularının da kırkayak sorunundan yakındığını dile getirdi.


Lefkoşa Belediyesi’nde sağlık biriminde çalıştığını ifade eden Özer, bu tip yaratıkların kanalizasyondan ürediğini belirtirken, Paşaköy Belediyesi’nin sitenin kanalizasyonlarına gerekli bakımı yapmadığı için hem koku çektiklerini hem de türlü böceklerle boğuştuklarından yakındı.


Belediyeye birçok kez şikayette bulunduğunu dile getiren Fazlı Özer, belediyenin hiçbir şey yapmadığı gibi arayıp şikayette bulunca ukala bir tavırla kendisine cevap verildiğini öne sürdü.


1 yaşında bir oğlu olduğuna vurgu yapan Özer, en fazla da çocuğunun kırkayaklar tarafından ısırılarak zehirlenmesinden endişe ettiğini söyledi.


Belediye Başkanı Habil Tülücü’den konu ile ilgilenmesini talep eden Fazlı Özer, kırkayaklar yüzünden ev içerisinde korku ile yaşadıklarını ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ABD'DE 'MODERN KÖLE' TARTIŞMASI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık