Ana Sayfa Yurt KKTC 12.12.12 bebekleri

KKTC 12.12.12 bebekleri

Bade ve Armin bebekler, dün tarih sayfaları 12/12/12’yi gösterirken saat 12’yi 12 geçe dünyaya geldi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 08:31
KKTC 12.12.12 bebekleri

Ali CANSU

 

Lefkoşa’da dün “Armin” adı verilen, Eyyüboğlu ailesinin kızları ile “Bade” isimli Suiçmez ailesinin kızları saat 12.12’de dünyaya geldi.


Takvimler dün 12.12.12’yi gösterirken dünyaya gelen Bade Suiçmez ve Armin Eyyüboğlu, 12/12/12 tarihinde ve saat 12’yi 12 geçe dünyaya gelmiş oldu.


Bundan sonra bu tesadüf, ancak 89 yıl sonra saat 01.01’de, 01.01.01 tarihinde doğacak bebekler için gerçekleşebilecek.


Lefkoşa’da Hayat Hastanesi (Life Hospital), Etik Hastanesi ve Sucuoğlu Doğum Kliniği’nde dün 12 bebek dünyaya merhaba dedi.


Çocukları doğmadan önce bazı anneler odalarını kendileri düzenlerken, bazıları ise süslemeyi şirketlere yaptırdı. Erkekler için mavi kızlar için pembe balonlar ve tüllerin asıldığı kapılarda ve odalarda ayrı bir renk cümbüşü ve heyecan vardı.

 

Mustafa Kemal ilk saatlerde doğdu

 

12.12.12’nin ilk saatlerinde saat 00.05’te Life Hospital’da dünyaya gözlerini açan Mustafa Kemal Doğa bebek ailenin ilk çocuğu oldu.


11 Aralık’ta sancılanan anne Aygül, Life Hospital’e gitti ve yeni çocuğunu bu şanslı günde dünyaya getirdi. Baba Tonguz Doğa’nın gözlerinde, bu özel günde aileye yeni katılan bebeğin mutluluğu okunuyordu.

 

Yamaç’ın ablası var

 

Lefkoşa’da Etik Hastanesi’de dün sabah saat 08.30’da doğan erkek çocuk Yamaç Hanoğlu da günün ilk doğan bebekleri arasında yerini aldı.


Annesi Ayşen ve babası Mete Hanoğlu ile dört yaşındaki kız kardeşi Ayda onun gelişini sabırsızlıkla bekliyordu. 12.12.12’nin ilk çocukları arasında yer alan Yamaç, şanslı tarihi günde doğan bebekler arasında yerini aldı.

 

Armin bebek dünyaya merhaba dedi

 

Yine aynı hastanede saat 09.00’da hayata merhaba diyen küçük kız Armin Kaşif’in annesi Özlem ve babası Ersin de çok mutluydu. Bartu, ismindeki altı yaşındaki erkek kardeşi de onun yılbaşı öncesi doğmasına ve yeni yılı birlikte kutlayacakları için ayrı bir heyecan içindeydi. Ailesi, minik Armin gelmeden önce odasını ve kapıyı pembe balonlar ve süslerle donattı. Ziyarete gelenlere verilen kurabiyelerin üzerinde “Hayata hoş geldin Armin” yazıyordu.

 

Rüzgar Hayrettin Gönyeli

 

Şanslı günde saat 09.45’te doğan erkek çocuk Rüzgar Hayrettin Gönyeli annesi Fatma ve babası Hüseyin’i çok mutlu etti.Rüzgar’ın ilk çocukları olduğunu söyleyen çift, onun hayatlarına girmesinden çok mutlu olduklarını belirterek, sevgisiyle ve şansıyla birlikte çok mutlu olacaklarını söyledi.


Rüzgar’ın doğumu için özel gün planı yapmadıklarını kaydeden babası Hüseyin, “Önemli olan Rüzgar’ın gelmesi, tarihin bir önemi yok” dedi.

 

Saat 12.12’de doğan bile var

 

Life Hospital’da saat 12.12’de doğan Armin Eyyüboğlu isimli kız bebek, annesi Burcu ve babası Alp ile altı yaşındaki ağabeyi Aldoğan Alp’i çok mutlu etti.


Saat 12.12’de dünyaya gelen bir başka bebek ise Bade Suiçmez oldu. Lefkoşa’da Sucuoğlu Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde anne Melis ve baba İskender Suiçmez aileye yeni katılan Bade’nin yanında bu günü anı fotoğrafı ile ölümsüzleştirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık