Ana Sayfa Dünya KKTC Devlet Piyangosu 600 bin TL’lik ikramiye ile bir rekora imza atacak

KKTC Devlet Piyangosu 600 bin TL’lik ikramiye ile bir rekora imza atacak

Türkiye’de Mili Piyango, 2013 yılbaşı özel çekilişinde 45 Milyon TL ile tarihinin en büyük ikramiyesini verirken KKTC Devlet Piyangosu da 600 Bin TL’lik ikramiye ile bir rekora imza atacak…

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 15:53
KKTC Devlet Piyangosu 600 bin TL’lik ikramiye ile bir rekora imza atacak

KKTC Piyangolar İdaresi sorumlusu Mustafa Özgür Piro Haberdar’a yaptığı açıklamada geçen yıl olduğu gibi bu yılda 100 bin adet biletin basıldığını, henüz 20 gün olmasına rağmen yarısının şimdiden satıldığını söyledi.

 

 

Geçmiş yıllara bakıldığında 13’üncü maaşların bilet satışlarını doğrudan etkilediğini anlatan Piro, 20 TL’den tek fiyatla gerçekleşen bilet satışlarının ekonomiye olan katkısına dikkat çekti.

 

 

Vatan MEHMET

 

Milli Piyango yılbaşı heyecanı Türkiye ve KKTC’de başladı…

 

Ekonomik sıkıntılar içindeki vatandaşlar umudunu bilet alarak korumaya çalışıyor. Türkiye’de Mili Piyango, 2013 yılbaşı özel çekilişinde 45 Milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini verirken KKTC Devlet Piyangosu da 600 Bin TL’lik ikramiye ile kendi tarihinde bir rekora imza atacak… Türkiye’de Milli Piyango’nun yılbaşı büyük ikramiyesi, bugünkü kurlarla döviz bazında yaklaşık 25 milyon dolara ulaşıyor. Bu rakam son 20 yılın döviz bazında da en yüksek ikramiyesi olacak.

 

 

Mustafa Piro: “Biletlerin yarısı tükendi”

 

KKTC Piyangolar İdaresi Sorumlusu Mustafa Özgür Piro, Haberdar’a yaptığı açıklamada geçen yıl olduğu gibi bu yılda 100 bin adet biletin basıldığını, henüz 20 gün olmasına rağmen yarısının satıldığını söyledi. Geçmiş yıllara bakıldığında 13’üncü maaşların bilet satışlarını doğrudan etkilediğini söyleyen Piro, 20 TL’den tek fiyatla gerçekleşen bilet satışlarının ekonomiye olan katkısına dikkat çekti.

 

 

Bu yıl Devlet Piyangosu’nun rekor ikramiye verdiğini belirten Piro şöyle konuştu;

 

“Türkiye de olduğu gibi KKTC de yılbaşı özel çekilişi ile rekor bir ikramiye veriyor. Geçen yıl 500 Bin TL olan Devlet Piyangosu, bu yıl 600 Bin TL ile KKTC’de de rekor bir ikramiye… Basılan 100 Bin biletin henüz 20 gün olmasına rağmen yarısının tükendiğini söyleyebilirim.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“POMPEO'NUN AÇIKLAMALARI AHMAKÇA"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık