Ana Sayfa Yurt KKTC Meclisi Twitter savaşlarına sahne oldu

KKTC Meclisi Twitter savaşlarına sahne oldu

KKTC Meclisi’nde bütçe görüşmeleri yapılırken twitter polemiği yaşandı. KKTC Başbakanı İrsen Küçük ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu kürsüde konuşurken Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in doğum gününü kutladığı fotoğrafları twitterda paylaştı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 12:26
KKTC Meclisi Twitter savaşlarına sahne oldu

Pelin ŞAHİN

 

CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu, Başbakan İrsen Küçük kürsüdeyken Tatar’ı eleştirdi. Kalyoncu, “Sayın Başkan sen kürsüde konuşuyorsun ancak Maliye Bakanı seni dinlemiyor. Sen dinlediğini sanıyorsun. Ancak o twitterda fotoğraf paylaşmakla meşgul” dedi. Atışmaların ardından Maliye Bakanı Tatar ise Kalyoncu’nun yanına giderek, “Bir twit daha attım onu da gördün mü? Kek yolladım ona da bak” dedi.


Kalyoncu, Bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın kürsüdeki konuşmacıyı dinlemek zorunda olduğunu ifade etti. Kalyoncu, “Konuşmaları dinlemesi gerekirken twit atıyor. Orada bulunan bakanlar kendi aralarında eğleniyor. Bütçe görüşmeleri ülkenin geleceğidir ve bu konudaki en ilgili kişinin Maliye Bakanı olması gerekir. Ancak onların hiçbir şey umurunda değil” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık