Ana Sayfa Gündem KKTC Meclisi'nde Hüseyin Özgürgün'den kadına şiddet!

KKTC Meclisi'nde Hüseyin Özgürgün'den kadına şiddet!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü toplantısında, milletvekillerini şok eden bir olay yaşandı. UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, CTP-BG Milletvekili Doğuş Derya’nın üzerine yürüdü. Şiddet içeren olayın ardından CTP-BG Milletvekili Doğuş Derya, sosyal paylaşım sitesinden gelişmeleri kamuoyunun bilgisine getirdi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
KKTC Meclisi'nde Hüseyin Özgürgün'den kadına şiddet!

Kıbrıs Postası Özel

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü toplantısında, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün saldırısına uğrayan CTP-BG Milletvekili Doğuş Derya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“Bugünkü Meclis oturumunda oylama yapılırken UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün genel kurul salonunun kapısını çarparak içeri girmiş, elini kolunu tehditkar bir şekilde sallayarak meclis salonuna hiç yakışmayacak bir üslupla ‘o dışardan atanan bakanları saymayın’ diye bağırmıştır. Genel kurul salonundaki herkes gördüğü bu kabalık karşısında şaşırırken, ben oturduğum yerden ‘fakat bu nasıl bir üslup?’ diye mırıldandığım için Hüseyin Özgürgün hakaret ederek üzerime yürümüş, ağza alınmayacak küfürler ederek beni dövmeye kalkmıştır. Önünde bulunan masadaki parti tabelaları ve evrakları da devirerek hakaret eden ve araya giren vekillere rağmen üzerime yürümeye devam ederek ‘Bana cevap vermeyeceksin. Ben konuşunca susacaksın’ diye bağıran Hüseyin Özgürgün'e bakarken gözümün önünden bu ülkede şiddete maruz kalan kadınlar bir kez daha geçti. Yaşadığım şok ve üzüntü bir yana, ben sayın Özgürgün ile aynı meclis çatısı altında olduğum için utandım. Ülkem adına utandım, ülkemde yaşayan insanlar ve en çok da kadınlar adına utandım. Yazıklar olsun!”

MECLİS BAŞKANLIĞI DEĞERLENDİRECEK

Kıbrıs Postası'nın konuyla ilgili olarak görüşüne başvurduğu hukukçular, Meclis İçtüzüğü gereği Özgürgün'e kınama veya uyarı cezası verilebileceğini kaydetti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ise Kıbrıs Postası muhabirinin gelişmelerle ilgili sorusu üzerine yaptığı açıklamada, durumu 26 Mayıs Pazartesi günü milletvekilleriyle değerlendireceklerini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık