Ana Sayfa Kültür & Sanat KKTC yılın en iyileri medya ödülleri sahiplerini buldu

KKTC yılın en iyileri medya ödülleri sahiplerini buldu

Merkezi Ankara’da bulunan “Avrupa Gazeteciler Derneği” tarafından düzenlenen “1’inci Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yılın En İyileri Medya Ödülleri” sahiplerini buldu.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2012 Cumartesi 13:56
KKTC yılın en iyileri medya ödülleri sahiplerini buldu

Serhan KABLAN

 

Tango to Buddha Restoran & Bar’da gerçekleşen ödül gecesine siyaset, medya, sanat, iş dünyası, başarı ve kalite dallarında ödüle layık görülen çok sayıda kişi katıldı.


Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk, Avrupa ve Türkiye’deki gazetecileri sosyal diyalog yoluyla bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyledi.


Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı ödül gecesinde Başbakan İrsen Küçük, “Avrupa Gazeteciler Derneği Özel ödülüne” layık görüldü.


Burada kısa bir konuşma yapan Başbakan Küçük, bu anlamlı etkinliği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştiren ve bir çok ünlü ismi bir araya getiren Avrupa Gazeteciler Derneği’ni kutladı.


Gecede “En İyi Çıkış Yapan Siyasetçi” dalında Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de ödüle layık görüldü.


KIBRIS Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar, “En iyi Gazeteci Ödülü”ne layık görüldü. İş yoğunluğu nedeniyle törene katılamayan Akar’ın plaketini KIBRIS gazetesi Magazin Sorumlusu Orhan İsmailoğlu aldı.


KIBRIS gazetesi Magazin Sorumlusu Orhan İsmailoğlu da “En İyi Magazinci Ödülü”ne layık görülürken, ödülü Azerbaycan kadın milletvekili Ganire Paşayeva’nın elinden aldı.Belediye başkanlarına ödül

 

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Oçan ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ise belediyecilik alanında ödül aldı.


“Rauf Raif Denktaş özel ödülüne” layık görülen Azerbaycanlı kadın milletvekili Ganire Paşayeva ödülü Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın elinden aldı.


Gamze Yücel . M Özkan Kurşun ve Umut Bahadır tarafından düzenlenen geceye çok sayıda seçkin konuğun katılması dikkatlerden kaçmadı.


Geceye Göksel, Erol Büyükburç, Yusuf Güney, Selda Bağcan ve Safiye Soyman şarkıları ile renk katarken Selda Bağcan ilk kez “Mağusa Limanı” adlı şarkıyı seslendirdi.

 

Diğer ödüller

 

Fatoş Ünal (Yılın En İyi Çıkış Yapan İş Kadını), Börke Kaşif (Yılın En Genç Girişimci İş Adamı), Ömer Arhun (Yılın En Başarılı Yatırımcısı), Ali Başman (Yılın En Başarılı İş Adamı), Zeki Ziya (Yılın En Başarılı Turizm Şirketi), Ülkü Çangar (Yılın En Başarılı İş Kadını), Magic Touch (Başarı Ve Kalite Ödülü), Nil Keleşoğlu (Yılın En Girişken Siyaset Kadını), Özge Taşker (Başarı Ve Kalite Ödülü), Pınar Hacımehmet (Başarı Ve Kalite Ödülü), Şükrü Tezel ( Yılın En Başarılı Yöneticisi),Gau (Yılın En Başarılı Eğitim Kurumu), Derya Butik (Başarı Ve Kalite Ödülü), Güven Arıklı (Başarı Ve Kalite Ödülü), Carringtongroup (Yılın En İyi İnşaat Firması),Göksel (Yılın En İyi Pop Müziği Kadın Sanatçısı), Yusuf Güney (Yılın En İyi Erkek Sanatçısı), Safiye Soyman ( Yılın En İyi Tsm Sanatçısı), Can Bonomo (Yılın En İyi Pop-Rock Yapan Sanatçısı), Selda Bağcan (Yılın En İyi Özgün Müzik Sanatçısı), Erol Büyükburç (Yılın En İyi Pop Müziği Duayen Sanatçısı), Elzaseyidcahan (Yılın En İyi Yabancı Sanatçısı), Ramalisarfilov (Yılın En İyi Yabancı Sanatçısı),Gani Müjde (Yılın En İyi Komedi Senaristi), Tardu Flordun (Yılın En İyi Erkek Dizioyuncusu), İnci Pars (Yılın En İyi Bayan Dizi Oyuncusu), Metin Yıldız (Yılın En İyi Komedi Dizi Oyuncusu), Bahar Gökhan (Yılın En Başarılı Yerli Kadın Sanatçısı), Tezel Ziya (Yılın En Genç Ve Başarılı Modacısı ), Mürşit Aslan (Yılın En İyi Yapımcısı)Ömer Tuğrul İnançer İle Türk Musikisi (Yılın En İyi Kültür Müzik Programı), Vadullah Taş (Yılın En İyi Sinema Yazarı), Renamirzazede (Yılın En İyi Bilim Adamı), Handan Musaoğlu (Yılın En İyi Haber Spikeri), Foxtv (Yılın En İyi Uluslararası Kanalı), Brt (Yılın En İyi Haber Kanalı), Trt  (Yılın En İyi Haber Kanalı), Sil Baştan Programı (Yılın En İyi Tv Siyaset Programı), Kral Pop Fm (Yılın En İyi Tv Müzik Kanalı), Orhan İsmailoğlu (Yılın En Başarılı Magazincisi), Erol Candabakoğlu (Yılın En İyi Gazetecisi), Dancefm (Yılın En İyi Radyo Kanalı), Brt Magazin (Yılın En Başarılı Magazin Programı), Magazinkolik.com (Yılın En İyi Magazin Sitesi) Soydan Sakallı (Yılın En Başarılı Spor Spikeri), Hasan Vardar ( Yılın En Başarılı Fotoğraf Sanatçısı), Hasan Çakmak (Yılın En Başarılı Yazarı).


Portreler (Yılın En İyi Belgesel Programı), Tango Tobuddha (Sponsor Özel Ödülü)


Eyuphankurtcu (Yılın En İyi Kameramanı), Abdullah Suiçmez (Yılın En İyi Kameramanı)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

AÇIK HAVA YAZ SİNEMASI GÜNLERİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık