Ana Sayfa Kültür & Sanat KKTC'nin pul örnekleri Eskişehir'de sergilendi

KKTC'nin pul örnekleri Eskişehir'de sergilendi

Türkiye Cumhuriyeti Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü tarafından Eskişehir’de düzenlenen 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Pul Sergisi’nde Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkmenistan’ın yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) pul örneklerine de yer verildi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 20:44
KKTC'nin pul örnekleri Eskişehir'de sergilendi

Eskişehir'de 22 ile 29 Mart tarihleri arasında gerçekleşen serginin açılış törenine KKTC Posta Dairesi Müdürü Doğan Emiroğulları da katıldı.

 

POSTA PULU VE FİLATELİK MALZEME SATIŞI YAPILDI


Posta Dairesi’nden verilen bilgiye göre, TC PTT Genel Müdürlüğü Müze koleksiyonunda, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan ve KKTC’nin pul örnekleri yer buldu.

 

Ayrıca, TC PTT Genel Müdürlüğü ve KKTC Posta Dairesi Müdürlüğü tarafından sergi süresince posta pulu ve Filatelik malzeme satışı yapıldı.

 

2013 UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras ve Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında “Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Pul Sergisi” TC PTT Genel Müdürlüğü’nce 22 Mart tarihinde Eti Arkeoloji Müzesi Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı.

 

Birçok bürokratın ve yetkilinin katıldığı törende KKTC Posta Dairesi Müdürü Emiroğulları da hazır bulundu.

 

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık