Ana Sayfa Otomobil Klasik araçlarda siyah plaka

Klasik araçlarda siyah plaka

19 Kasım 2015 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan fakat uygulamaya giremeyen Klasik araçlarla ilgili “Siyah Plaka” Tüzüğü'nün bu yöndeki sıkıntıları aşıldı ve araç muayeneleri yapılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 16:55
Klasik araçlarda siyah plaka

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü'nden yapılan açıklama ile 19 Kasım 2015 tarihinde hayat bulan Klasik Araçlar'lar “Siyah Plaka” Tüzüğü, Araç Muayene Dairesi'nin Tüzük kurallarını uygulamadığı ve siyah plakalı klasik araçları muayeneden geçirmediği bilgisi üzerine yaptıkları çalışma ile bu konuyu çözdüklerini duyurdu.

Yapılan açıklamada; “Araç Muayene Dairesi'nin sözkonusu Tüzük kurallarını uygulamadığı ve siyah plakalı klasik araçları muayeneden geçirmediği bilgisi üyelerimiz tarafından bize aktarılmıştır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, Başkanı Argun Paralik ve Yönetim Kurulu üyeleleri 23 Mart 2016 ,Çarşamba günü PGM Trafik Genel Müdürü Ahmet Beşerler’i ziyaret etmiştir. Bu ziyaret neticesinde PGM Trafik Genel Müdürü Ahmet Beşerler konuya çok büyük hassasiyet göstererek, yetkili mercilere gerekli talimatları hemen yapmıştır” denildi.

Yasa gereği ,tüm klasik araç sahiplerinin Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü'ne üye olup, klasik araçlarına kimlik belgesi alarak, Araç Muayene Dairesi'nde klasik araçlarını siyah plaka ile muayene ettirebilecekleri bildirildi.

Öte yandan yapılan açıklamada bu Tüzüğün uzun uğraşlar sonucu geçme becerisini gösteren Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na teşekkür edilirken, Tüzüğün uygulanması için camiaya ivedilikle yardımcı olan PGM Trafik Genel Müdürü Sayın Ahmet Beşerler’e de teşekkür edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık