Ana Sayfa Yurt Koçan beklerken kiracı oldular

Koçan beklerken kiracı oldular

Koçan beklerken, kira ödemek zorunda bırakılan Hamitköy göçmen evleri sakinleri, Başbakanlık önünde eylem yaptı:

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 18:13
Koçan beklerken kiracı oldular

Ülkede her geçen gün, farklı eylem ya da eylem grubu gündeme geliyor. Başbakanlık binası, yapılan icraatlardan çok, gerçekleştirilen eylemler ile medyada yer alıyor. Bu kez de, Hamitköy’de bulunan göçmen evleri sakinleri eylemdeydi: “Yıllardır koçan beklerken Vakıflar bizden kira talep ediyor”

 

Hamitköy’de bulunan göçmen evleri sakinleri, yıllardır alamadıkları koçanlarını beklerken, Vakıflar İdaresi’nin kendilerinden kira talep etmelerine tepki gösterdi. Ortaköy ve Göçmenköy’de de bulunan göçmen evleri sakinleri, koçanlarına sahip olmuşken, Hamitköy göçmen evleri sakinleri ise kira ödemek zorunda bırakılmaya isyan etti, Başbakanlık önünde eylem yaptı.

 

Toplam 16 konutun bulunduğu Hamitköy göçmen evleri sakinleri, önce pankartlar ile Başbakanlık önünde bir eylem gerçekleştirdi. Daha sonra ise eylemcilerden iki kişi, Başbakan İrsen Küçük’e sorunlarını anlatmak üzere Başbakanlık’a  girdi. Başbakan ile görüşen göçmenler, görüşme sonrasında Başbakan İrsen Küçük’ün kendilerine konuyu 20 Aralık’ta tekrar görüşerek bir çözüm bulmak yönünde söz verdiklerini ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık