Ana Sayfa Yurt Koçero yakayı ele verdi

Koçero yakayı ele verdi

İşlediği sayısız suçlar nedeniyle 2 yıldır aranan İbrahim Özyüksel, dün akşam güneyden kuzeye geçerken yakalandı.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 07:23
Koçero yakayı ele verdi

Elmas TOKAY- Mehmet KARA

 

Uyuşturucu, hırsızlık ve askeri yasak bölgeyi ihlal gibi birçok suçtan 2 yıldır aranan Koçero lakaplı İbrahim Özyüksel, dün akşamüzeri yine kaçak yollarla KKTC’ye girmeye çalışırken Yiğitler Burcu’nda yakalandı.


İşlediği birçok suçtan yargılanmayı beklerken iki yıl önce ortadan kaybolan ve Güney Kıbrıs’a kaçtığı anlaşılan Özyüksel’in zaman zaman kaçak olarak KKTC’ye geçtiği bilgisine ulaşan Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ), belirli noktalara pusu kurmaya başladı. Koçero’nun kullanabileceği yerlerde pusuya yatan polisin bu bekleyişi sonunda meyvesini verdi ve Özyüksel dün akşamüzeri yine yasa dışı olarak KKTC’ye girerken yakalandı.


Koçero, son olarak 12 Şubat 2010 tarihinde Kuzey Kıbrıs Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı ve Gold Insurance Ltd’nin sahibi Ülker Fahri’nin evinde meydana gelen soygun girişimi suçlamasıyla teminata bağlanarak serbest bırakılmıştı. Güney Kıbrıs’a kaçan Koçero, Kasım 2010’da dönerek polise teslim olmuştu.


İbrahim Özyüksel, 12-13 Kasım 2010 tarihinde Lefkoşa’da Ülker Fahri’nin ikametgahında meydana gelen “ağır bir suç işlemek için bir konuta girme ve kasti hasar”, 2010 yılı Şubat ve Temmuz aylarında Beyarmudu’nda meydana gelen “birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve yetkili makamdan izinsiz Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne çıkış yapma”, 2010 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında Lefkoşa’da meydana gelen “birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve yetkili makamdan izinsiz KKTC’ye giriş yapma” ile 18-19 Kasım 2010 tarihlerinde Beyarmudu bölgesi’nde “birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve yetkili makamdan izinsiz KKTC’ye giriş yapma” ile 17 ve 21 Mayıs 2010 tarihlerinde meydana gelen “uyuşturucu alma ve tasarrufu” suçlarını işlediği iddiasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmıştı.


Aleyhine getirilen tüm suçlamalardan yargılanmak üzere 1 Aralık 2010 tarihinde teminata bağlanan Özyüksel, şartları yerine getiremeyince cezaevine gönderilmiş, bir süre sonra ise şartları yerine getirerek serbest kalmıştı.


Serbest kalır kalmaz yeniden Güney Kıbrıs’a kaçan Koçero, o zamandan beri polisin “arananlar” listesinde bulunuyordu.


Dün akşam saatlerinde yakalanan İbrahim Özyüksel, bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık