Ana Sayfa Komisyonda çalışmalar tamam

Komisyonda çalışmalar tamam

TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, yaklaşık 6,5 ay süren çalışmalarını tamamladı. Komisyon, uzlaşılan ve uzlaşılamayan maddeleri, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sunacak.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 21:08
Komisyonda çalışmalar tamam

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Ankara Milletvekili Haluk İpek, CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, BDP Adana Milletvekili Murat Bozlak ve BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'dan oluşan komisyon, bugün son toplantısını yaptı.

İlk toplantısını 19 Aralık 2012'de gerçekleştiren, İngiltere, ABD ve Fransa'da incelemelerde bulunan komisyon, TBMM İçtüzüğü'nün 186 maddesi üzerinde tek tek okuma yaptı.

Komisyon, yaklaşık 160 madde üzerinde uzlaşmaya varırken, aralarında kıyafet, and içme, yasama ve denetim sürecinin hızlandırılması ve etkinleştirilmesiyle ilgili bazı maddeler üzerinde ise anlaşma sağlayamadı.

İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, üzerinde mutabakata varılan ve varılamayan bu maddeleri tutanağa bağladı. Bu metin, siyasi parti gruplarının değerlendirilmesine sunulmak üzere TBMM Başkanlığı'na iletilecek.

Komisyon üyeleri, 3 Temmuz Çarşamba günü TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile kahvaltıda biraraya gelecek ve bu metin, Çiçek'e sunulacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık