Ana Sayfa Yurt Köpekleri çalıp, Güney Kıbrıs'a satıyorlar

Köpekleri çalıp, Güney Kıbrıs'a satıyorlar

Ülkede kayıp köpek sayısındaki artış, “Çete mi oluştu?” sorusunu akla getiriyor.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2012 Çarşamba 16:03
Köpekleri çalıp, Güney Kıbrıs'a satıyorlar

Ülkede son dönemlerde kayıp köpeklerin sayısında görülen artış, hayvan severleri endişelendirdi. Köpeklerin çalınıp Güney Kıbrıs’a satıldığı yönündeki iddialar, “Köpek çetesi mi oluşuyor?” sorusunu gündeme getirdi.


Son bir hafta içerisinde KIBRIS gazetesine “Kayıp köpek” ilanı veren kişi sayısında artış olduğu gözlemlendi. Kimi köpekler verilen ilanlardan sonra bulundu ancak hâlâ arananlar da var. Chihuahua (Şivava) cinsi, Rio isimli kayıp köpek ise bulunamayanlar arasında yer alıyor. Rio’nun sahibi, köpeğinin 1 yaşında erkek olduğunu, sağ patisinde çip bulunduğunu belirtti. GAÜ bölgesinde kaybolan köpekten günlerdir haber alınamadığı belirtilirken, köpeğin astım hastası olduğu da ifade edildi.


Rio’nun sahibi, evlerinin önündeki köpeklerini daha önce de birilerinin alıp kaçmaya yeltendiğini ifade ederek, arabayla birilerinin evinin önünde durduğunu ve köpekler basılmasınlar diye arabanın içerisine konulmaya çalışıldığını söyledi. KIBRIS gazetesi Haber Müdür Yardımcısı Serhat İncirli’ye ait iki köpek de dört haftalardır kayıp. 4 yaşındaki Golden Retriever kırması Lucky ve English Pointer cinsi Kareem isimli köpeğini hâlâ bulamayan İncirli, köpeklerin Ozanköy’deki evlerinin bahçesinde kaybolduğunu belirtti.

 

Günler sonra bulunanlar

 

Mağusa’da Burçin Kansu’nun sahibi olduğu 3 yaşındaki erkek, İspanyol cinsi kahverengi beyaz köpek ise, kayıp ilanı verilmesinden birkaç gün sonra bulundu. Sakarya bölgesinde kaybolan köpek, Mağusa Limanı’nda görüldü. Kansu, köpeklerin evlerden çalınarak Rum tarafına satıldığı yönünde iddialar olduğunu belirtti. Bulunan bir diğer köpek ise, Fransız Bulldog cinsi köpek oldu. Lefkoşa’da Yaman Manav yakınlarında bulunan köpeğin sağlığının iyi olduğu bildirildi. Köpeği bulana 200 TL de ödül verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık