Ana Sayfa Yurt Krizde batan Rumlar, meclis bastı

Krizde batan Rumlar, meclis bastı

Güney Kıbrıs Kıbrıs Rum Kesimi'nde bir grup hisse senedi sahibi, mali yardım için Troyka'nın (Avrupa Birliği Komisyonu, AB Merkez Bankası ve IMF) talep ettiği kemer sıkma önlemlerini protesto etmek amacıyla zorla meclis binasına girdi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 21:19
Krizde batan Rumlar, meclis bastı

Güney Kıbrıs Kıbrıs Rum Kesimi'nde bir grup hisse senedi sahibi, mali yardım için Troyka'nın (Avrupa Birliği Komisyonu, AB Merkez Bankası ve IMF) talep ettiği kemer sıkma önlemlerini protesto etmek amacıyla zorla meclis binasına girdi.

 

Rum radyosu, hisse senedi sahiplerinin bugün önce meclis önünde toplandıklarını, ardından meclisin avlusuna ve daha sonra da zorla meclisin içine girdiklerini bildirdi. Bu sırada polisle göstericiler arasında arbede yaşandığı, olaylar nedeniyle Rum Meclisi Kurumlar Komitesi'nintoplantısının yarıda kesildiği belirtilirken, göstericilerin kısa bir süre sonra meclisi terk ettikleri kaydedildi.

 

Bu arada Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki Polis Derneği'nin de, mecliste oylamaya götürülmekte olan kemer sıkma tedbirlerine ilişkin bazı yasa maddeleri konusunda meclis önünde bir protesto gerçekleştirdiği belirtildi.

 

Kaynak: AA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık