Ana Sayfa Gündem KSP, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı

KSP, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı

Kıbrıs Sosyalist Partisi, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı. KSP Genel Sekreteri Mehmet Birinci imzası ile yayınlanan mesaj şöyle:

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2012 Cumartesi 16:21
KSP, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı

Çare Vardır

İnsan nüfusunun yarısının yoksulluk sınırının altında ve sefalet içinde yaşadığı;

milyonlarcasının tedavisi mümkün basit ama bulaşıcı hastalıklardan öldüğü,

milyonlarcasının haksız savaşlarda katledildiği;

Doğal ve tarihi çevre katliamlarının tam gaz sürdüğü;

Kapitalist, emperyalist tekeller ve onların sahipleri  olan sermayedarların Dünyamızı kriz yönetimiyle yönettikleri bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Kapitalist emperyalist sistem  insanlığa yaraşır bir bölüşüm sistemi olmaktan coktan çıkmış, bir vahşet sistemine dönüşmüştür.

 

Ancak Çare vardır;

İnsanlığın, doğal ve tarihi çevresi ile uyumlu bir kalkınma programı içerisinde, doğayı ve çevreyi koruyarak, kar güdüsü yerine toplumsal ihtiyaçlara göre planlanmış,doğayla ve birbiriyle barış içinde, bir refah toplumu yaratması, ve dünya nimetlerini kavga etmeden, savaşmadan adil bir şekilde paylaşan, herkesin yeteneğine göre katkı koyup, ihtiyacına göre alacağı bir düzen kurması mümkündür.

 

Bu bir rüya değil, somut bir toplumsal projedir. Özü Barış, daha fazla demokrasi, doğrudan demokrasi ve sosyalizmden oluşan insanlığın bu büyük projesini ülkemizde ve Dünyada başarmak için ülkemiz halkının Dünya halkları ile ele ele, emperyalizme karşı güçbirliği ve dayanışma içinde mücadelesinin yükseleceği günleri getirmesi temennisiyle, başta emeğiyle çalışan proleterlerimiz, işçilerimiz olmak üzere tüm halkımızın, uluslararası proletarya ve Dünya halklarının yeni yılını kutlar, birlik ve dayanışma içinde yürüteceğimiz mücadelelerimizde başarılar dilerim.

 

Mehmet Birinci


Kıbrıs Sosyalist Partisi


Genel Sekreteri

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık