Ana Sayfa Yurt KTAMS: "KTHY çalışanları için herhangi bir kaynak bütçeye konmadı"

KTAMS: "KTHY çalışanları için herhangi bir kaynak bütçeye konmadı"

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı basın açıklaması ile, KTHH çalışanları için herhangi bir kaynağın bütçeye konmadığını ifade etti. Açıklama şöyle:

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 17:20
KTAMS:

İhtiyat Sandığı Müdürü Mehmet Metcooğlu ile daha önce gerçekleştirdiğimiz görüşmede eski KTHY çalışanlarının yatırılmayan ihtiyat sandığı primleri için bütçeye kaynak konmadığı takdirde sendikamızın talebi doğrultusunda şirket direktörlerine kesinlikle dava açılacağı ihtiyat sandığı müdürünce tarafımıza söylenmişti.

 

Bugün bütçe mecliste onaylanmış ve KTHY'yi batıran hükümet tarafından eski KTHY çalışanları için herhangi bir kaynak bütçeye konmamıştır.

 

Bu çerçevede sendikamız KTAMS 24 Aralık 2012 Pazartesi saat 11.00'da İhtiyat Sandığı Müdürü Mehmet Metcooğlu ile yasal olarak şirket direktörlerine kendilerinin dava açma sürecini görüşmek üzere randevu almıştır.

 

Eski KTHY çalışanlarının yasal alacağı olan İhtiyat Sandığı için sendikamızın sonuna kadar mücadelesini yürüteceğini ve toplantı sonrası gelişmeleri kamuoyu ile  paylaşacağımızı duyururuz.

 

Ahmet Kaptan

Başkan

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık