Ana Sayfa Yurt KTAMS, pakete karşı tüm kesimlere birlikte mücadele çağrısı yaptı

KTAMS, pakete karşı tüm kesimlere birlikte mücadele çağrısı yaptı

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), geçtiğimiz gün Ankara’da imzalanan ekonomik programa karşı ülkede duyarlı tüm kesimlerin birleşip mücadele etmesi yönünde çalışma başlatacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 10:04
KTAMS, pakete karşı tüm kesimlere birlikte mücadele çağrısı yaptı

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan konuyla ilgili olarak dün yaptığı yazılı açıklamada, “sözde” olarak nitelediği ekonomik protokolün, özde “ekonomik yıkım paketi” olduğunu iddia ederek, programın “yangından mal kaçırırcasına ve ülkede hiçbir kesimin haberi olmaksızın” imzalandığını savundu.


Aylardır içeriğinin tüm toplumdan gizlendiğini, hatta bakan ve milletvekillerinin de içeriğinden haberi olmadığını öne sürdüğü ekonomik programın neleri içerdiğinin geçtiğimiz gün kamuoyuna duyurulduğunu belirten Kaptan, paketin içeriğine bakıldığında “şeytanın ayrıntılarda gizli” olduğunun görüldüğünü iddia etti.


Kaptan, programda, çalışanların birçok haklarını budama, sendikaların mevcut örgütlenme özgürlüğünü kısıtlama ve ülkenin güzide kamu kuruluşlarını “peşkeş çekme” hedefleri konulduğunun gözlemlendiğini öne sürdü.


Ahmet Kaptan, ileriki günlerde ekonomik programın maddelerinin değerlendirilerek, değerlendirmelerin halk ile paylaşılacağını ifade etti ve “Gün ekonomik yıkım paketine karşı mücadele günüdür” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık