Ana Sayfa Eğitim KTAMS VE KİÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

KTAMS VE KİÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİU) arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2018 Perşembe 10:28
KTAMS VE KİÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

KİU’da gerçekleşen imza töreninde, KTAMS Başkanı Güven Bengihan ve KİU Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel, KİÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş hazır bulundu.


KİU’dan yapılan açıklamada, “Uzaktan eğitim işletme tezsiz yüksek lisans programı hariç, tüm lisans ve yüksek lisans programlarında KTAMS çalışanlarına, eş ve çocuklarına ilgili yılda, Kıbrıs İlim Üniversitesi tarafından ilan edilen ve uygulanan eğitim bedelleri üzerinden % 50 indirim uygulanmak üzere işbirliği yapılmıştır” denildi.


KİÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş, imza töreninde yaptığı konuşmada, KTAMS ile böyle bir anlaşma yapmaktan  mutluluk duyduklarını ifade etti. Arslanbaş, KTÖMS çalışanları ve çocuklarına yaş sınırı olmadan Kıbrıs İlim Üniversitesi’nin kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.


KİÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel de konuşmasında, KTAMS ile işbirliğinde bulunmalarından dolayı memnun olduklarını belirterek, üniversite olarak kaliteli eğitime önem verdiklerini, bundan tüm kurumların yararlanması arzusunda olduklarını belirtti. Göksel, “Sendika çalışanlarının, eş ve çocuklarının eğitimimizden faydalanmasını amaçlayan protokolü imzalamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

KTAMS Başkanı Güven Bengihan da anlaşmayı imzalarken yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlikten güç doğacağına inandıklarını kaydederek, sendika üyelerinin KİU’dan hizmet alacak olmalarının önemine işaret etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

OKULLARDA DERS ZİLİ YARIN ÇALIYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık