Ana Sayfa Gündem KTAMS'tan Saner'e sert eleştiri

KTAMS'tan Saner'e sert eleştiri

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Saner’in, “Ercan elden gitti, Ercan peşkeş çekildi” diye bir iddianın doğru olmadığı şeklinde basına yaptığı açıklamanın, kabahatli olan birisinin kendisini aklamaya çalışmasından farksız olmadığını öne sürdü

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 10:18
KTAMS'tan Saner'e sert eleştiri

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in, “Ercan elden gitti, Ercan peşkeş çekildi” diye bir iddianın doğru olmadığı şeklinde basına yaptığı açıklamanın, kabahatli olan birisinin kendisini aklamaya çalışmasından farksız olmadığını öne sürdü.

 

Kaptan, yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bakan Ersan  Saner’in Özelleştirme Yasası kapsamında, 25 yıllığına sadece işletme hakkı devredilmiştir.Başka ülkelerde daha farklı özelleştirme yöntemleri olduğu ve doğrudan havalimanlarının da satıldığı şeklindeki söylemiyse ‘ölümü gösterip, sıtmaya razı olun’ manasındadır.

 

UBP’nin  iktidara geldiği Nisan 2009 tarihinden itibaren uyguladıkları neo liberal politikalar sonucu toplumun yaşam seviyesi  sefalet düzeyine geriletilmiştir. Toplumun malı olan KTHY, DAÜ Koleji,Saray Otel,Telefon Dairesi teker teker sermaye kesimine peşkeş çekilmiştir.Sırada daha birçok kurumumuz vardır... Bugün Ercan havalimanının  Özelleştirme Yasası adı altında devredilmesi de bal gibi sermaye kesimine peşkeş çekmektir. Tarih sizleri teslimiyetçi ve halk düşmanı olarak yazacaktır.”

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GÜNGÖRDÜ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ…

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık