Ana Sayfa Spor KTFF'de kapılar kapandı

KTFF'de kapılar kapandı

Futbol Federasyonu Genel Kurulu dün akşam basına kapalı olarak toplandı. Gündemde KOP ile yürütülen görüşmeler vardı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 11:09
KTFF'de kapılar kapandı

Ogün Genç KAÇMAZ

 

Bir süreden beridir Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) ile yürüttüğü görüşmeler ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yetkilileri üye kulüpleri bilgilendirmek adına dün akşam olağanüstü olarak toplantı düzenledi. KTFF Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda yer alan toplantıya 44 üye kulüp katıldı. B.Bağcıl, Gönyeli, Binatlı ve Vadili kulüpleri toplantıya temsilci göndermedi.


Toplantıda divan başkanlığına Düzkaya Kulüp Başkanı Mehmet Hulusioğlu seçildi. İlk sözü alan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun yaklaşık 15 dakikalık konuşmasını basın mensupları da izlerken, sonrasında gizli görüşmeye geçildi ve basın mensupları salon dışına alındı.


Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun KOP Başkanı Costakis Koutsokoumnis ile heyetler arası yaptığı görüşme ile ilgili kulüplere bilgi verilirken, izlenecek yol haritası konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Oy birliğiyle federasyona destek


Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu basın toplantısı düzenledi.


Sertoğlu yaptığı açıklamada 48 üye kulübün 44’ünün genel kurula katılıp KOP ile yapılan görüşmelerde kendilerine oy birliğiyle destek verdiklerini vurguladı. KTFF Danışmanı Jerome Champagne’i göreve getirdikten sonra büyük bir ivme kazanan ve somut adımların atıldığını belirten Sertoğlu, gidişattan umutlu olduğunu söyledi. Sertoğlu, 17 Ocak 2013’te KOP heyeti ile KTFF binasında gerçekleştirecekleri toplantıdaki gündemle ilgili çok ayrıntıya girmeden kulüplere bilgi verdiklerini ve futbolun önünün açılması için siyasilerin etki etmeyeceği bir düzenleme ile hedeflerine ulaşmak istediklerini açıkladı. Hedefleriyle ilgili şu an ayrıntılı açıklama yapmanın sıkıntılar yaratabileceğini vurgulayan Sertoğlu, amaçlarının izin alarak özel maçlar yapmak olmadığının altını çizerek, daha kapsamlı bir çözüm için ilerlemeler kaydettiklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

DEMBA BA ÇİN YOLCUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık