Ana Sayfa Yurt KTHY davalık

KTHY davalık

KTHY eski çalışanlarının yatırılmayan ihtiyat sandığı primleri mahkemelik oluyor. KTAMS İhtiyat Sandığı Müdürü ve yönetim kurulu hakkında her türlü yasal işlemi başlatacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 10:42
KTHY davalık

KTAMS, eski KTHY çalışanlarının yasal alacağı olan ihtiyat sandığı birikimlerinin yakından takipçisi olacağını; eğer çalışanların mağduriyeti giderilmez ve KTHY direktörleri hakkında başlatılması gereken yasal süreç başlatılmaz ise İhtiyat Sandığı Müdürü ve yönetim kurulu hakkında her türlü yasal işlemi başlatacağını açıkladı.


Sendika Başkanı Ahmet Kaptan, yaptığı yazılı açıklamada, KTAMS yetkililerinin, bugün KTHY eski çalışanlarının yatırılmayan İhtiyat Sandığı primleri ile ilgili olarak, İhtiyat Sandığı Müdürü Mehmet Metcooğlu ile görüştüğünü belirtti.


Açıklamaya göre, görüşmede, çalışanların maaşlarından kesilip KTHY şirket direktörlerince ihtiyat sandığına yatırılmayan primlerle ilgili şirket direktörlerine neden herhangi bir yasal işlem başlatılmadığı belirtilip; çalışanların yasal alacaklarının ne zaman karşılanacağı soruldu ve bu mağduriyetin hemen giderilmesi talep edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık