Ana Sayfa Eğitim KTOEÖS: "Okullarımız siyasi propoganda yuvaları mı?"

KTOEÖS: "Okullarımız siyasi propoganda yuvaları mı?"

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası yaptıkları basın açıklaması ile Daire Müdürleri eliyle, siyasi dini, siyasi içerikleri kitapların okullara gönderilere yarışmalar düzenlendiğini belirtti. Açıklamanın tam metni şöyle:

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2013 Cuma 12:16
KTOEÖS:

Devlet okulları siyasi ve dini propaganda yapılacak duruma getirmiştir. Daire müdürleri eliyle dini, siyasi içerikli kitaplar genelgelerle okullara gönderilerek yarışmalar düzenlenmektedir.

 

Farklı anlayıştaki dernekler vasıtasıyla öğretmen ve öğrencilere ödüller vaat edilerek belirli siyasi, dini empozeler yapılmaya çalışılmaktadır. Çocuklarımıza bazı dini ve siyasi propaganda içerikli kitaplar okutularak bunlardan sınava girmeleri istenmektedir. Acaba isteyen her dernek veya siyasi örgüt kendi propogandalarına uygun içerikli kitapları, mali kaynakları ile birlikte okullara gönderilebilir mi? Öğrencilerden para toplanarak, faturasız kitaplar satılarak, isteyen istediği gibi milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda siyasi amaçları gereği faaliyette bulunabilir mi? Eğer bulunmak isterse Milli Eğitim Bakanlığı tüm siyasi faaliyette bulunmak isteyenleri onaylayacak mı? Yoksa AKP anlayışı ve dayatması taşıyanların çocuklarımıza empoze yapması koltukların korunması uğruna katlanılacak mı?

 

Zühre Özkaraman

Eğitim Sekreteri Yönetim Kurulu (a.)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık