Ana Sayfa Yurt KTÖS, AKP'yi eleştirdi

KTÖS, AKP'yi eleştirdi

KTÖS, Türkiye’deki iktidar partisi AKP’ye eleştirilerde bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2012 Çarşamba 12:30
KTÖS, AKP'yi eleştirdi

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yazılı açıklamasında, “Yıllarca Atatürk’ün manevi kişiliğinin arkasına saklanarak Türkiye’yi sömüren ABD işbirlikçisi, cuntacı anlayışa alternatif olduğunu söyleyen AKP gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Binlerce suçsuz aydını ve Kürt kökenli insanı hapse tıkan AKP, toplumu susturarak tam bir totaliter rejim oluşturmuştur” dedi.

 

Elcil’in açıklamasının tam metni şöyle:

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün batılı anlamda ortaya koyduğu yenilikleri yok etmeye ant içmiş şeriatçı, tarikatçı ve Atatürk düşmanları AKP’nin hükümet olması ile birlikte bu faaliyetlerine hız vermişlerdir.

 

Yıllarca Atatürk’ün manevi kişiliğinin arkasına saklanarak Türkiye’yi sömüren ABD işbirlikçisi, cuntacı anlayışa alternatif olduğunu söyleyen AKP gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Binlerce suçsuz aydını ve Kürt kökenli insanı hapse tıkan AKP, toplumu susturarak tam bir totaliter rejim oluşturmuştur.

 

Adamızın kuzeyinde “kraldan çok kralcı” olan Türkiye’nin kuklası yöneticiler de AKP hükümetine yaranmak için ellerinden gelen her türlü çabayı ortaya koymaktadırlar. Türkiye’deki şeriatçı, tarikatçı ve Atatürk düşmanlarının dini siyaset aracı olarak kullanmasına, adanın kuzeyinde cami, külliye ve tarikat binaları inşa ederek katkı koymaktadırlar.

 

ABD ve CIA’ın soğuk savaş dönemi taktikleri ile şeriatçıların ve yobazların beslenmesi ve koruyup kollanması 1980 darbesi sonrası Atatürkçülük şemsiyesi altında Türkiye’deki şeriatçıların da semirmesinin nedenidir. AKP’nin ortaya çıkmasının nedenleri işte bu proje ve ABD’nin uşaklığını yapan 1980 darbecileridir.

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde şekillenen ve neo-liberal İslam olarak adlandırabileceğimiz AKP yönetimi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şekillenen devletçi ve ulusalcı yapıyı değiştirme mücadelesi ile hareket etmektedir.

 

Bunu meşrulaştırmanın yöntemi olarak da halkın gözünden ve günlük hayatından bir sembol olarak Atatürk’ün düşürülmesi bir strateji olarak görülmektedir. 10 Kasım’ın bu anlamda farklı bir günde yapılması ve Atatürk’ün anılması kararı bu çatışmanın ürünüdür.

 

Ülkemizde AKP ve TC uşaklığı yapan yöneticilerin motivasyonu da liberal İslam denen illeti başımıza sarma gayreti ile hareket etmektedirler. Bu zihniyet ile top yekün mücadele edilmesi semboller üzerinden değil esastan hareket ederek, Cami, külliye, Kur’an kursu gibi yapılanmalara karşı çıkarak, özelleştirme üretimden koparma, memurlaştırma TC’ye bağımlı siyasi ve ekonomik yapılanmalara ve yerli işbirlikçilere karşı gelme zemin kabul edilmelidir.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık