Ana Sayfa Eğitim KTÖS grevlere devam kararı aldı

KTÖS grevlere devam kararı aldı

KTÖS, ana okul ve ilkokullarında başlattığı grevlere Mağusa’da Alasya ilkokulu ve Polatpaşa ilkokulunun da dahil edildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 09:05
KTÖS grevlere devam kararı aldı

KTÖS’ün konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle:

 

AKP’nin talimatları ile kukla hükümet görevini yürüten UBP, Kıbrıslı Türkler’in kimliğini, kültürünü, varlığını yok etmek için öğretmen düşmanlığı yapmaya devam etmektedir.

 

Fetullah Gülen tarikatının yayılması için uğraş veren eğitim bakanlığı, öğretmenlerin ve öğrencilerin kılık kıyafetine de el atmış görünmektedir. Kıbrıs Türk toplumunu yok etmek için paketler dayatan AKP hükümetine karşı direnen öğretmenlerimizin direnişini kırmak için baskıyı seçen eğitim bakanlığının niyeti ortaya çıkmıştır. Sorunları görmemezlikten gelen, okulları hala daha öğretmensiz bırakan, öğretmen nakillerini yasaya rağmen Kamu Hizmeti Komisyonu’na onaylatmayan, öğretmenleri terbiye etmek için tüzükler dayatan ve Fetullah Gülen tarikatının acentesi olan eğitim bakanlığından çare üretmesini beklemek saflık olur.

 

Amacın, Türk toplumunun varlığını korumak için mücadele eden öğretmenlerin ve onların örgütlerinin susturulması olduğu açıktır. Bu gerekçelerle eylemlerimizi, Sendikal Platform’un eylemleri ile bütünleştirerek, kararlı bir şekilde AKP’nin yerli işbirlikçilerine ve adamızın kuzeyindeki rejimin bekçilerine karşı artırarak devam ettirme kararlılığındayız. Bizlere dayatılan çalışılan gericilik kokan yasal değişikliklere ve Kıbrıslı Türkler’in yokoluşa neden olacak dayatmalara karşı Lefkoşa Merkez İlk ve anaokullarında, Girne 23 Nisan ilkokulu ve Gönyeli ilkokulunda 08.00-11.00 saatleri arasında sürdürdüğümüz grevlere Mağusa’da Alasya ilkokulu ve Polatpaşa ilkokulunu da ekleyerek devam edeceğimizi bildiririz. Öğretmenlerimiz her zaman olduğu gibi bu mücadelede  öncü olma misyonunu devam ettireceklerdir. Sorunları görmemezlikten gelip, öğretmenlerle diyalogdan kaçan rejimin bekçisi ve AKP’nin kuklalarına karşı mücadele etmekten geri durmayacağız.

 

 

Okullardaki sorunlar için Eğitim Bakanlığı’nın 22-83136, 22-86893, 22-84505, 22-85721 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ÇOCUKLARI OKULSUZ VE KİTAPSIZ BIRAKMAYALIM”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık