Ana Sayfa Gündem KTÖS, KAPILARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

KTÖS, KAPILARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, Derinya ve Aplıç geçiş kapıları hakkında yazılı açıklama yapt

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2018 Salı 14:36
KTÖS, KAPILARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası  Genel Sekreteri Şener Elcil, Derinya ve Aplıç geçiş kapıları hakkında yazılı açıklama yaptı.

“Kapı açmamakla ilgili siyaset özellikle Derinya geçiş kapısındaki, çalışmalarda kendini ortaya koymaktadır” diyen Elcil, “Para yok gerekçesiyle yıllarca oyalama taktiği uygulayan Türkiye, Avrupa Birliği’nden alınan paralarla yol yapmış ve kapalı Maraş’ın tellerini yenilemiştir” dedi.

Elcil şöyle devam etti:

“Para sorunu çözülünce askeri yönden engel var denilerek birkaç yıl daha oyalanılmıştır. Askeri nöbet kulübeleri ve Rum tarafının hazır olmadığı mazereti ile geçirilen bir süreden sonra ihaleye müteahhitlerinin başvurmaması mazereti üretilmiştir. Müteahhit sorunu ortadan kalkınca şimdi de biz kapıyı geçişlere hazır hale getireceğiz söylemine sığınılmıştır. Dörtlü koalisyon hükümeti ve çözüm yapmak için seçilen Sayın Akıncı, ‘bu kapılar falan tarihte açılıyor’ diye açıklama bile yapmaktan acizdirler. Anlaşılan odur ki, Ankara’dan onay alınamamıştır.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık