Ana Sayfa Yurt KTÖS: "Ne Akça'nızı ne de akçenizi istemiyoruz!"

KTÖS: "Ne Akça'nızı ne de akçenizi istemiyoruz!"

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça'nın açıklamalarını değerlendirdi... Açıklama şöyle:

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 11:20
KTÖS:

Adamızın kuzeyindeki ayrılıkçı rejimi kurduğunu unutan TC elçisi, vali gibi açıklamalar yapmaya devam etmektedir.

 

1974 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünü ve bozulan anayasal düzenini tekrardan tesis etmek için garantörlük sorumluluğu çerçevesinde adada bulunan Türkiye yetkililerinin bu açıklamaları “işgal rejiminin” açık bir göstergesidir.

 

Adamızı bölmek için her türlü çabayı ortaya koyan Türkiye hükümetleri, insanlarımızın nereden alışveriş yapması gerektiğine bile karışabilmektedirler. Sözde demokrasi anlamında ortaya sürülen parlamenter sistemin başında oturanlar ise tam bir kukla düzeni içinde koltuk kavgası vermektedirler.

 

Adamızın kuzeyinde TC’nin yarattığı ve yönettiği sistem çöktükçe günah keçisi olarak hep Kıbrıslı Türkler gösterilmektedir. TC’nin elçisi Sn. Akça, eğitimden sağlığa Kıbrıslı Türkler’in günlük yaşamına dahi müdahale ettiğini unutmuş görünmektedir. Kumarhane, fuhuş, kara para aklama Sn. Akça’nın ve hükümetinin yarattığı ekonomik faaliyetlerin başında gelirken, bu yatırımların da TC sermayesinin elinde olduğu açıktır. Dini inançlarımıza, kültürümüze, kimliğimize müdahale devam ederken, entegrasyon sürecini gerçekleştirmek için limanlara, havaalanlarına, elektriğe para vermeyeceğiz açıklaması yaparak, bunlarında TC sermayesine peşkeş çekileceğinin mesajını vermektedir.

 

TC’nin yıllık olarak verdiği para, buraya taşıdığı resmi nüfus oranına bölündüğünde günlük olarak kişi başına 4,79 TL düşmektedir. Bu gerçek ortada iken “size para veriyoruz”, diyerek her alana müdahale etmek işgalin açık bir göstergesidir. AKP’ye söylenecek tek bir şey vardır. “Ne Akça’nızı ne de akçenizi istemiyoruz!”

 

Saygılarımızla,

Şener Elcil

KTÖS

Genel Sekreteri

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık