Ana Sayfa Gündem KTSO Hellim logo yarışması düzenledi

KTSO Hellim logo yarışması düzenledi

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) bünyesinde kurulan Hellim Denetleme Kurulu’nun, “hellim” coğrafi işaret tesciline uygun işletmelerin ürün ambalajlarında kullanılacak kurumsal logonun tasarımı için yarışma düzenleyeceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 14:57
KTSO Hellim logo yarışması düzenledi

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) bünyesinde kurulan Hellim Denetleme Kurulu’nun, “hellim” coğrafi işaret tesciline uygun işletmelerin ürün ambalajlarında kullanılacak kurumsal logonun tasarımı için yarışma düzenlediği bildirildi.


Oda’dan yapılan açıklamada, yarışmanın amacının, “Hellim/halloumi”yi ulusal ve uluslararası platformlarda sembolize edecek, hellimin doğru tanıtımını sağlayacak, kültürel çekiciliğini de ortaya koyacak, bir kültürel miras ve tüm “Kıbrıs halkının” ürünü olduğunu vurgulayacak, her türlü kullanıma uygun (tabela, başlıklı kâğıt, kartvizit, pankart, afiş, rozet, kupa, anahtarlık, gıda ürünleri paketlemesi, vb.) hellimin benzersiz özelliklerini yansıtan bir logonun tasarlanmasının yapılmasının istendiği kaydedildi.

 

Yarışmaya bugünden itibaren 2 Ocak tarihine kadar başvurulabilecek.

 

Yarışma şartnamesi ve katılım formu, www.kibso.org adresinden alınabiliyor.

 

Yarışma, KTSO bünyesinde ve Hellim Denetleme Kurulu’nda görev almayan, Seçici Kurul ve Seçici Kurul’un birinci derecedeki yakınları dışındaki herkese açık olacak.

 

Her katılımcı en fazla üç eserle yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya katılacak olan tasarımların; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları,  diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerektiği bildirildi.

 

Seçici Kurul tarafından belirlenmiş olan ilk beş logo; KTSO web sayfasında (www.kibso.org)  halk oylamasına sunularak derecelendirilecek.

 

Yarışma sonunda dereceye giren ilk üç logo arasında, birinciye 1500, ikinciye 750 ve üçüncüye 500 TL ödül verilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık