Ana Sayfa Siyaset Küçük: "Toplantıya GYK üyesi sıfatıyla katıldım"

Küçük: "Toplantıya GYK üyesi sıfatıyla katıldım"

Başbakan İrsen Küçük, dün yapılan UBP Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısı için çağrıyı genel sekreter vekili Fuat Namsoy’un yaptığını, kendisinin toplantıya GYK üyesi sıfatıyla katıldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 20:39
Küçük:

Başbakan İrsen Küçük, dün yapılan UBP Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısı için çağrıyı genel sekreter vekili Fuat Namsoy’un yaptığını, kendisinin toplantıya GYK üyesi sıfatıyla katıldığını açıkladı. Küçük, yargının kararlarına azami özen ve hassasiyeti gösterdiğini vurguladı.

 

Küçük, bugün basında yer alan “mevcut gerçekleri çarpıtmaya dönük haberler nedeniyle” bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu ifade etti.

 

Başbakan, bu akşam yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Basın yayınımızda yer alan ve ‘Suç İşledi’ başlığıyla aktarılan haberleri, tamamen maksatlı ve mahkemeyi etkilemeye dönük bir tutum olarak değerlendirmekteyim. Söz konusu haberlerde iddia edildiğinin aksine, dün yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantı çağrısı benim tarafımdan değil, genel sekreter vekili Fuat Namsoy tarafından yapılmış olup, ben de bu çağrı üzerine ve Genel Yönetim Kurulu’nun bir üyesi sıfatıyla bu toplantıya katıldığıma dikkat çekmek isterim. Bu gerçek, toplantıya katılanlarca da çok iyi  bilinmektedir. Hal böyleyken, mahkeme kararlarının hilafına davranışlar içinde bulunduğum iddiaları ve bu kararları ihlal ettiğim havasını yaratmaya dönük böylesi küçük hesaplarla yapılanlar, adresini bulamayacaktır.

 

Yargının kararlarına azami özen ve hassasiyeti gösterirken, hükümet çalışmalarını ve ülke menfaatlerini de gözeten bir anlayışla bugüne kadar çalışmalarımı sürdürüyorum. Mahkemenin benim başkanlığımı ve Başbakanlığımı değil, Genel Başkanlık ile ilgili bazı yetkilerimi kısıtladığını da kamuoyunun bilgisine getirmekte yarar görmekteyim.

 

Bahse konu haberde, Mahkeme kararına uymadığım gerekçesiyle tutuklatmaktan söz edenler olduğu ve böylesi söylemlerin parti içinden gelmiş olmasını da oldukça yadırgadığımı vurgulamak isterim.

 

Bu durumda bir Başbakanın partisinin hükümetinin yarınlarına ilişkin tavrını parti dışında kimlerle tartışması önerildiği ve UBP Hükümeti’nin yol haritasını hükümetin başı olarak UBP yetkilileriyle değil de kimlerle konuşmamın beklendiği de ortaya konulmalıdır.

 

Ortaya konulan bu sağduyudan uzak anlayışı, mantık dışı olarak değerlendirmekteyim.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık