Ana Sayfa Siyaset Küçük: "Yüzde 58'lik katılıma teşekkürler"

Küçük: "Yüzde 58'lik katılıma teşekkürler"

Başbakan İrsen Küçük de konuşmasında, sadece DP’nin yaptırdığı anketlerin sonuçlarından bahsedildiğini oysa UBP’nin yaptırdığı anketlerde DP’nin adayının çok hızlı bir şekilde 3. sıraya düştüğüne işaret etti. Küçük, “öküzün altında buzağı aramaya” gerek olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 21:02
Küçük:

Küçük, LTB’de yaşanan süreçlerden sonra UBP’nin bazı sorunlar yaşamasının normal olduğunu belirtti. Seçime katılma oranının düşüklüğüne işaret eden Küçük, 20 bin oyla bir değerlendirme yapıp, toplum iradesi olarak yansıtmanın doğru olmayacağını belirtti.

 

Partisinin seçimden korkmadığını ve bunu LTB’de seçime giderek gösterdiğini kaydeden Küçük, “Seçim gelip, geçti. Yüzde 58’lik katılıma teşekkür” dedi.

 

Küçük, Belediyeler Yasası’nın, seçimlerden sonra değil, bir hafta önce alınan karar çerçevesinde geri çekildiğine işaret ederek, bu yasayı geri çekerken de devletin katkı payını azaltmayı değil, artırmayı amaçladıklarını söyledi.

 

Belediye meclis üyelerinin istifa etmemesine dönük eleştirilere de değinen Küçük, bu durumu “ahlaksızlık” olarak değerlendirmenin, seçilmişe saygısızlık etmek anlamına geldiğini belirterek, aynen iade ettiğini belirtti.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık