Ana Sayfa Siyaset Kudret Özersay'dan KSP'ye tebrik, diğer partilere çağrı!

Kudret Özersay'dan KSP'ye tebrik, diğer partilere çağrı!

Toparlanıyoruz Hareketi lideri Kudret Özersay seçim harcamalarını ilk açıklayan parti olan KSP'yi tebrik etti ve diğer siyasi partilere çağrıda bulundu: "Harcamalarınızı, sırf açıklamış olmak için açıklamayın".

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 09:43
Kudret Özersay'dan KSP'ye tebrik, diğer partilere çağrı!

Özersay sosyal medya ortamında yaptığı kısa açıklama şöyle: " KSP seçim harcamalarını ilk açıklayan siyasi parti oldu, tebrik ediyoruz. Diğer tüm siyasi partilerden aynı davranışı bekliyoruz. Tabi sadece "şu kadar harcadık" demek değildir marifet. Bunun ne kadarı devletin o siyasi partiye verdiği yıllık katkı payından, ne kadarı partinin "diğer gelirlerinden" ve ne kadarı da adayın kendi cebinden çıkmış, bunu söylemek de şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından önemlidir.


Örneğin sadece bu belediye seçimine yönelik bir "bağış" kabul edilmiş midir? Bunun da açıklanması gerekir. Zira bundan sonra LTB'nin çeşitli mal ve hizmet alımlarında kimlerin ihale kazandığını bu şekilde daha anlamlı bir şekilde denetlenebilir. Toparlanıyoruz Hareketi bu hususların takipçisi olacaktır, şüpheniz olmasın."

 

Haber Kıbrıs

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık