Ana Sayfa Gündem Kulüpler, Hasan Sertoğlu'nun KOP sürecine tam destek verdi

Kulüpler, Hasan Sertoğlu'nun KOP sürecine tam destek verdi

Futbol kulüpleri, Hasan Sertoğlu’nun KOP sürecine zarar vermeye başladığı gerekeçesi ile Lefkoşa Belediye Başkanlığı adaylığından vazgeçip, KTFF’de görevine devam ettirmesine karşı tek yumruk oldu.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Kulüpler, Hasan Sertoğlu'nun KOP sürecine tam destek verdi

Lefkoşa Belediye Başkan adaylığı için 29 Haziran’da gerçekleştirilecek yerel seçimlere UBP-DP ortak adayı olarak hazırlanan ancak son zamanlarda bazı çevrelerden FIFA-UEFA-KOP süreci ile ilgili baskılarıyla sürecin zarar göreceğini düşünen KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun, belediye başkan adaylığından çekildiğini açıklamasının ardından kendisine destek yağdı. Birçok kulüp başkanı, Sertoğlu’na yapılan baskıların büyük haksızlık olduğunu, FIFA-UEFA-KOP sürecini sonuna kadar götüreceğinden emin olduklarını, ona desteklerinin tam olduğunu, siyaset yerine futbolla ilgilenmesinin kendileri mutlu ettiğini dile getirdiler.

Bülent Avcan (Yenicami)

“Yaşanan süreci ilk başından beridir destekliyoruz. Beklediğimiz FIFA ve UEFA nezdinde imzalanan metninin iyileştirilmesi ve kulüplerle yeniden bir araya gelinmesi konusudur. Sertoğlu federasyon bazında son yıllarda iyi işler yaptı, bu bir gerçek. Belediye başkanlığı adaylığından ayrılıp, KTFF’ye geri dönmesi konusunda bir yorumda bulunamam, bu kendisinin şahsi kararıdır”

Bayar Piskobulu (Doğan Türk Birliği):

“Sertoğlu’nun FIFA ve UEFA nezdinde yaptığı görüşmelere en başından beridir kendi şahsım ve kulübüm adına her zaman destek verdim. Futbol adına yapılan bu girişimler bizim için takdirle karşılandı. Bu yolda Sertoğlu’na desteğimiz tamdır, en iyi şekilde temsil ediliyor. Bu FIFA ile yapılan görüşmeler eğer dünyaca ünlü bir kanal olan BBC’de yayınlanıyorsa, bu bütün dünyada verilebilecek en iyi cevaptır.”

Yıltaç Mükellef (Lefke)

“Futbol için Sertoğlu’nun dönüşü iyi olmuştur. Kararına saygı duymak gerekiyor. KOP sürecini sonuna kadar sürdüreceğini ve bu konuda bir sonuç alacağına dair inancımız da tamdır.”

Metin Menekşeli (Mormenekşe)

“Siyaseti bırakarak futbola dönmekle iyi yaptı. Bundan böyle futbolla ilgili yapması gereken işleri tamamlasın. KOP sürecine mutlaka devam etmeli. O yetkiyi genel kurulda biz ona verdik. Yola birlikte çıktık, birlikte bitireceğiz. Siyasilerle uyum içine KOP sürecini sürdürsün ve bu ülke gençliğinin önü açılsın.”

İsmail Efeoğlu (Serdarlı)

“Sertoğlu’na desteğimiz devam edecektir. Bu kadar zaman uğraştı çabaladı, bunun devamını getirmesi gerekiyor. Artık tekrardan futbola yönelmesi gerekiyor. Bu şartlarda kulüp yönetmek gerçekten zor. Hayalimizin gerçek olmasını istiyoruz. Şahsım ve kulübüm adına Sertoğlu’nu destekliyorum.”

İshak Ertem (Yeniboğaziçi)

“Biz onu spor adamı olarak tanıdık. Onun için siyaseti bırakması adaylıktan çekilmesi en doğrusu oldu. KOP süreci ile ilgili olarak ona tam desteğimiz sürecek. Umarım karşı karşıya kalmış olduğu baskılar onu yıldırmaz ve ülke gençliğinin önü açılır.”

Aytaç Karavezirler (Cihangir)

“Sertoğlu’nun belediye başkanlığı adayından vazgeçip, KTFF’ye geri dönmesini doğru bir karar olarak görüyorum. En başından beridir Sertoğlu’na destek veriyorduk, bu desteğimiz devam edecektir. Sonuna kadar arkasındayız”

Ali Başman (Küçük Kaymaklı)

“Netice itibarıyla futbolda başlatılan bu süreç Kıbrıs Türk futbolunun yararı içindir. Dolayısıyla başkanın bu konudaki dirayetli duruşu çok önemlidir. Onu kutluyorum. Belki Lefkoşa belediyesinde de de yararlı işler yapacaktı ama federasyon başkanı olarak kalması ve ekibi ile birlikte başlattığı süreci sonlandırması hepimiz için daha iyi olacaktır.”

Hasan Besim (Bostancı Bağcıl) 

“Başkanın siyaseti bırakarak önemli bir yanlıştan döndüğünü düşünüyorum. Çünkü KTFF başkanı iken başlattığı süreci tamamlaması gerektiğini düşünüyorum. Çıkılan yol çok uzun bir yol olsa da Hasan Sertoğlu’nun FIFA-UEFA ve KOP ile temaslarını sıklaştırarak kulüplerden aldığı destekle olumlu bir sonuca varacağından kuşkum yoktur.”

Mustafa Mertekçi (Yalova)

“Hasan Başkanın geri dönüşüne çok sevindim. Onun adaylıktan vazgeçmesi belki kendi adına üzücü gibi görünebilir. Ancak ülke futbolu adına olumlu bir hareket olmuştur. Bu güne kadar yapmış olduğu olumlu işler ortadadır. Futbolumuzu daha ileriye taşıması için KOP sürecinin sürdürülmesi olumludur.”

Altunay Fahri (MTG)

“Hasan Sertoğluna desteğimiz daimidir. Futbola büyük faydaları olmuştur. Kop sürecini destekliyoruz. Bu sürecin milliyetçilikle ilgisi yoktur. Ortaklık esasına dayalı, gençlerin faydasına olacak bir süreçtir. Kıbrıs konusu ile birlikte değerlendirilirse nasıl ki orada iki kurucu devlet esasına göre görüşmeler sürdürülüyor futbolda da iki eşit ortak şeklinde bir çözüme ulaşılabilir.”

Mustafa Gülcan (Gençler Birliği)

“Başkan Hasan Sertoğlu 40 yıldan beri çözümsüzlüğe itilen bir konuda önemli adımlar atmıştır. Federasyonu bırakıp siyasete atıldığında ülke futbolu adına üzülmüştüm. Başkan adayı olarak kalmasına çok sevindim. Tüm mesaisini KOP sürecini neticeye vardırmak için ayırsın. Bütün beklediğimiz budur. Futbolda kalıcı bir çözüme bu kadar yaklaşmışken geriye gitmememiz çok önemlidir.”

Fahri Altınör (Türk Ocağı)

“ İttifak yapan iki parti Sertoğlu’nun UEFA ve FIFA nezdinde yaptığı görüşmelere karşıydı. Sertoğlu’nu daha önce yıpratıcı açıklamalar yaptılar fakat yıkılmadı. Sertoğlu aldığı bu kararla mert olduğunu bir kez daha kanıtladı ve bizi yarı yolda bırakmadı. Bu yüzden korkumuz yok, sürecin arkasındayız. Gerekli olan desteği de şahsım ve kulübüm adına veriyoruz.”

Sertel Berberoğlu (Baf Ülkü Yurdu)

“Sertoğlu, taraflı tarafsız FIFA ve UEFA nezdinde yaptığı görüşmelerle herkesin desteğini aldı. Bu süreci çok iyi yönetti. Sertoğlu’nun KTFF’nin başında kalması ve başladığı işi bitirmesi daha doğru olacak diye düşünüyorum.”

Fevzi Uçaner (Binatlı)

“Dönüşü ülke futbolu için çok iyi oldu. Özellikle yürüttüğü süreçte onun görevde olması bizlere çok olumlu katkı yapacaktır. Dışa açılım ve KOP sürecinde tüm kulüplerle birlikte biz de ona destek verdik. Sertoğlu’nun bu süreçten olumlu bir sonuç alacağına inanıyoruz.”

Halil Kasım (Görneç) 

“Federasyon Başkanlığı’na geri dönmesi hem bizler için hem de ülke futbolu için büyük kazançtır. Hasan Sertoğlu futbolda başlattığı görüşme sürecini sonuna kadar sürdürmelidir. Bu güne kadar kulüp ve camia olarak her zaman yanında olduk, destek verdik. Bundan böyle de futbolda atacağı her adıma desteğimiz sürecektir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık