Ana Sayfa Gündem KURUMSAL KÜME YÖNETİŞİMİ KONFERANSI

KURUMSAL KÜME YÖNETİŞİMİ KONFERANSI

AB finansmanlı Özel Sektör Geliştirme Projesi ve AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen “Kurumsal Küme Yönetişimi ve Ağ Oluşturma” Konferansı bugün Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda yapıldı.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 12:59
KURUMSAL KÜME YÖNETİŞİMİ KONFERANSI

Avrupa Birliği  finansmanlı Özel Sektör Geliştirme Projesi  ve AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen “Kurumsal Küme Yönetişimi ve Ağ Oluşturma” Konferansı bugün Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda yapıldı.
Küme inisiyatiflerinin güçlendirilmesi hakkında farkındalık yaratmak ve Kıbrıs Türk toplumundaki kümeler arasında profesyonellik ve rekabet edebilirliği teşvik etmenin bir yolu olarak kurumsal yönetişim ilkelerini tartışmak amaçlı konferansa, Avrupa Komisyonu temsilcileri, yerel proje paydaşları ve uzmanlar katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Genel Sekreteri Aysun Önet İleri, artan rekabet koşullarında ülkelerin daha çok çaba ortaya koyarak, kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmaları ve buna uygun politikalar üstlenmeleri gerektiğini kaydetti.


İleri, KKTC’nin rekabet edebilirliğinin artması için piyasanın büyüyüp gelişmesi ve ölçeğinin artmasına yönelik adımların atılması gerektiğine de işaret etti.
Avrupa Komisyonu Bölüm Başkanı Michael Docherty ve KOBİGEM Koordinatörü Ebru Kaptan Sertoğlu’nun da konuşmasının ardından Vedat Kunt kümeleşme, küme ağları oluşturma ve kurumsal küme yönetişimi konusunda AB perspektifleri hakkında sunum yaptı.
Toplantıda daha sonra Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’ndan Hürrem Tulga, AB finansmanlı TAPS Projesi'nden Niyal Öztürk ve AB finansmanlı Tarımsal Danışmanlık Hizmetleri Projesi’nden Donald Aquilina tarafından kümelerin geliştirilmesiyle ilgili bilgiler verildi ve bunların Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik ve kırsal kalkınması üzerindeki etkileri tartışıldı.
Etkinlik, ileriye yönelik yapılabileceklerle ilgili tavsiyeler hakkında interaktif tartışmayla tamamlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"2 DEVLET TEMELİNDE BİR ÇÖZÜME GİDİLMELİ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık