Ana Sayfa Gündem Kuzey Kıbrıs Turkcell 'kapsama ve kalite'de başarısını ölçtü

Kuzey Kıbrıs Turkcell 'kapsama ve kalite'de başarısını ölçtü

Yeşilırmak’tan Girne’ye, Karpaz’dan Mağusa’ya 3 ayda bir tekrarlanan testler sonucunda Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kesintisiz ve kaliteli iletişim başarısını koruduğu açıklandı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Kuzey Kıbrıs Turkcell 'kapsama ve kalite'de başarısını ölçtü

Kuzey Kıbrıs Turkcell, “kapsama ve kalite testleri” ni ülke genelinde sürdürürken, kesintisiz ve kaliteli iletişim başarısını koruduğunu açıkladı.

Yeşilırmak’tan Girne’ye, Karpaz’dan Mağusa’ya kadar tüm yerleşim yerleri için uzman ekipler tarafından yapılan testlerin sonuçları raporlara yansıdı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell uzmanları test ve ölçümler için 15 günü aşkın bir süre çalıştı, yaklaşık 1.000 KM mesafede ölçüm yaptı.

Turkcell kapsama ve kalite testleri sırasında detaylı bilgi toplandığı da açıklanırken, özel ekipman ve yazılımlar kullanıldığına dikkat çekildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs genelinde yapılan sinyal testlerinin her üç ayda bir tekrarlandığı anımsatıldı.

‘Özel test ekipmanları ve yazılımlar’ 

Kuzey Kıbrıs Turkcell uzmanları tarafından verilen bilgiye göre kapsama ve kalite testleri yanında ofis ortamında kullanılan yazılımlarla da ülke geneli kapsamasının matematiksel veri bazlı hem popülasyon hem de coğrafik şekilde ölçüldüğü belirtildi.

Bu sonuçların kesine yakın sonuç vermesi adına altyapı için ciddi yatırımlar yapıldığını, testler sırasında ülke genelindeki yapıların yüksekliklerini de içeren özel haritalar kullanıldığını aktaran yetkililer, “özellikle yerleşim olan bölgelerin tamamında özel test ekipmanları ve yazılımlar ile kalite, kapsama ve data hızlarımıza ait ölçümlerimizi yapıyor, verilerimizi çıkarıyor, bu veriler ışığında genel raporlarımızı oluşturuyoruz. İncelenen sinyal seviyesi ve kalitesinde KKTC’de ada genelinde Kuzey Kıbrıs Turkcell kapsama seviyesi teyit edilmiştir. Testler sonucunda Kuzey Kıbrıs Turkcell’in başarısı bir kez daha ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık