Ana Sayfa Gündem Kuzey Kıbrıs Turkcell'den 'eylem' açıklaması

Kuzey Kıbrıs Turkcell'den 'eylem' açıklaması

Kuzey Kıbrıs Turkcell, fiber optik omurga alanına yatırımlarının, mobil data kullanımını şebekeye çekmek ve süratli internet beklentilerini karşılamak için yapıldığını kaydetti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den 'eylem' açıklaması

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel-Sen)’in GSM operatörlerine fiber optik kablo döşeme izni verilmesine karşı planladığı eylemlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Ülkemizdeki tüm GSM operatörlerinin fiber optik omurga alanındaki yatırım projelerinin tek amacı ülkenin ihtiyaçları ve toplumsal talebi dikkate alarak artan mobil data kullanımını şebekeye yönlendirmek, teknolojiyi yakından izleyen insanımıza daha kaliteli hizmet vermek, süratli ve kesintisiz internet beklentisini en üst düzeyde karşılamaktır” denildi.

KKTC’deki her iki GSM operatörünün omurgalarını fiber optik yatırım ile güçlendirmesi, kapasite artırımı ve ülkeye ileri mobil teknolojiler sunmak adına kaçınılmaz olduğu kaydedilen açıklamada, tüm yatırımların ve fiber optik omurga projesi için atılan adımların yasalar çerçevesinde yürütülmekte olduğu ifade edildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in paydaşları ile diğer kurum ya da kuruluşun haklarına halel getirme düşüncesi taşımadığı kaydedilen açıklamada, “Kuzey Kıbrıs Turkcell, teknoloji ve iletişimin ilerlemesi anlamında işbirliği ve güçbirliğine her zaman açıktır” denildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in  mobil iletişim alanında artan kapasiteyi karşılamak ve en ileri teknolojileri KKTC’ye taşımak adına hiçbir yenilikten geri durmayacağı ifade edilen açıklamada, GSM operatörlerinin yatırım projelerine gösterilen desteğin dünyanın en ileri teknolojilerinin ülkeye getirilmesine yardımcı olduğu belirtildi.

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık