Ana Sayfa Gündem Kuzey Kıbrıs Turkcell'in geleceği Harvard Business School'da tartışıldı

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in geleceği Harvard Business School'da tartışıldı

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü, Amerika Birleşik Devletleri’nde Harvard Business School’un 5 günlük programına katıldı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Kuzey Kıbrıs Turkcell'in geleceği Harvard Business School'da tartışıldı

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 günlük eğitim ve deneyim paylaşım programına katıldı. Harvard’daki buluşmada Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ilerleme süreci ve geleceği de tartışıldı.

Dünyaca ünlü Harvard Business School’daki programda uluslararası markaların yöneticileri ile bir araya gelen Aybars Karaatmaca, programın son derece verimli olduğunu söyledi, “Harvard’da hem akademisyenler ile hem de uluslararası birçok markanın üst düzey yöneticileri ile bilgi alışverişinde bulunduk, kendi markalarımızı tartıştık, yeni dünyada pazarlamanın değişen dinamikleri ve etkileri üzerine konuştuk. Burada edindiğim yeni bilgileri, diğer yöneticilerden dinlediğim farklı pazarların öğretilerini Kuzey Kıbrıs Turkcell’deki takım arkadaşlarımla da paylaşmaktan mutluluk duyacağım” dedi.

Harvard Business School ve Stanford Graduate School of Business tarafından hazırlanan deneyim paylaşım programı “Değişimde Öncü Olma ve Organizasyonel Yenilenme” başlığı altında yapıldı.

Büyük markalar Harvard’da

American Express Company, Massachusetts Inc, Boeing, Hewlett-Packard Company, Intel Corporation, Johnson & Johnson, McDonald's, Microsoft, Nokia, Toshiba Corporation, Unilever gibi dünyaca ünlü markaların üst düzey yöneticileri ile bir arada deneyimlerini paylaşan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, yeni perspektifler ve somut eylem planlarını da gözlemleme fırsatı buldu. 

Programda neler var? 

“Değişimde Öncü Olma ve Organizasyonel Yenilenme” başlığı altındaki deneyim paylaşım programı, organizasyonların başarıyla kendilerini nasıl dönüştürdüklerini, değiştirdiklerini vaka çalışmalarıyla deneyimleme fırsatı sunuyor.  Harvard Business School ve Stanford Graduate School of Business arasında eşsiz işbirliğiyle hazırlanan program, dünya çapında birçok şirket yöneticisine ilk elden tecrübe ve uzmanlıklarını paylaşma zemini yaratıyor.

Programın ana başlıkları

Değişimin Önündeki Engelleri Anlamak, Yönetimsel Problem Çözmeyi Teşfik Eden Organizasyon Yapıları Kurmak , Doğru Liderlik Stili Oluşturmak, Strateji ve İcra ile Yenilikçilik,  Çok Yönlü Bir Organizasyon Olmak, Yenilikçilik Sayesinde Kazanma: Kıdemli Ekibin Rolü, Mükemmel Hizmet Tasarımı.
HBS Türkiye’de Turkcell’de

Amerika’nın seçkin eğitim kurumlarından Harvard Business School (HBS), bir yıl önce açtığı Türkiye’deki ofisi üzerinden de çalışmalarına başladı.  

Harvard profesörlerinden oluşan heyet, bir hafta boyunca Türkiye iş dünyası ve ekonomi dinamiklerini anlamaya yönelik olarak hazırlanan yoğunlaştırılmış bir program çerçevesinde görüşmeler yaptı.

Harvard Business School’un Uluslararası Gelişmeden Sorumlu Dekan Yardımcısı Profesör Felix Oberholzer-Gee’nin başkanlığında iş yönetimi konusunda uzman akademisyenlerden oluşan heyet İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te üst düzey temaslarda bulundu. 

Harvard heyeti, birçok önemli şirket yanında Turkcell'i de ziyaret etti.

Her yıl vaka araştırmaları ve yazılımı için 110 milyon dolar harcayan HBS, Turkcell’i, bilgi paylaşım programı içerisinde okullarında ders olarak okutulmak üzere programına aldı. 

HBS tarafından araştırması başlatılan ve sonbaharda tamamlanması hedeflenen ilk şirket vakasının da Turkcell olacağı açıklandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık