Ana Sayfa Yurt Kuzey'de 80 milyar euro Rum malı var!

Kuzey'de 80 milyar euro Rum malı var!

Kıbrıs (Rum) Üniversitesi’nin yeni bir araştırmasına göre, Kuzey Kıbrıs’ta 80 milyar Euro’nun üzerinde “yitirilmiş” Rum malı var.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 12:56
Kuzey'de 80 milyar euro Rum malı var!

Kıbrıs (Rum) Üniversitesi’nin yeni bir araştırmasına göre, Kuzey Kıbrıs’ta 80 milyar Euro’nun üzerinde “yitirilmiş” Rum malı var. “Yitirilmiş” ifadesine açıklık getirilmeyen araştırma/haberde, Rum taşınmazlarının kullanım kaybının da 16 milyon Euro’yu bulduğu iddia edildi.

 

Simerini gazetesi, üniversitenin bu çalışmasının dün Meclis Göçmenler Komitesi’ne sunulduğunu yazdı. Habere göre komite başkanı Skevi Kukuma, bu çalışmanın ağırlıkların eşit dağıtılmasıyla ve “Türk işgalinin bedeliyle” ilgili olduğunu iddia etti. Kukuma, çalışmanın, “göçmenlerin mevcut ekonomik kriz içerisinde hangi şekillerde desteklenebileceğini” hedeflediğini de kaydetti. DİSİ Milletvekili Lefteris Hristoforu ise, göçmenlerin her yıl bütçeye 2,5 milyar Euro katkıda bulunduğunu, ancak bütçeden göçmenler için yalnızca 50 milyon Euro ödenek ayrıldığını söyledi. DİSİ Milletvekili Kiriakos Hacıyannis ise, bu çalışmanın 10 yıl boyunca çekmecede bekletildiğini, hükümetin bu çalışmayı kaale almadığını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık