Ana Sayfa Gündem LAPTA'DA BALKON SAKSININ İÇİNDE UYUŞTURUCU

LAPTA'DA BALKON SAKSININ İÇİNDE UYUŞTURUCU

Girne’ye bağlı Lapta’da yaşayan Rus uyruklu Vladıslav Matselevıch’ın evinde yapılan aramada ekili hintkeneviri bitkisi, hasat edilmiş hintkeneviri ve LSD türü uyuşturucu madde bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2019 Çarşamba 09:42
LAPTA'DA BALKON SAKSININ İÇİNDE UYUŞTURUCU

Zanlı hakkındaki soruşturmayı yürüten polis, 30 Aralık 2018 tarihinde, 19.15-20.10 saatleri arasında, zanlının evinde yapılan aramada balkon kısmında saksı içerisinde ekili vaziyette biri 30 cm, diğeri 70 cm olan 2 kök hintkeneviri bitkisi bulunduğunu söyledi. Polis, evin içerisinde ise 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, bir miktar hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı, 1 adet nargile şekline getirilmiş pet şişe ve LSD türü uyuşturucu olan 1 adet pul bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Tutuklanan zanlının LSD’yi Türkiye’den iki adet ithal edip, birini kullandığını, temmuz ayında ise üç adet hintkeneviri bitkisi ektiğini, birini hasat ettiğini itiraf ettiğini kaydeden polis, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık