Ana Sayfa Sağlık Lefke Öncü Kadınlar Derneği yaşlıları sevindirdi

Lefke Öncü Kadınlar Derneği yaşlıları sevindirdi

Lefke ve Çevresi Öncü Kadınlar Derneği, ikinci baharını yaşayan bölge insanına kan tahlili yaptırdı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 11:11
Lefke Öncü Kadınlar Derneği yaşlıları sevindirdi

Mustafa ÖZYAĞCILefke ve Çevresi Öncü Kadınlar Derneği, ‘Sağlık Gün’ü nedeniyle yaşlılara kan tahlili yaptırdı.


Cengiz Topel Hastenesi’nde gelen sağlık ekipleri tarafından alınan kan numuneleri, tahlil için hastaneye götürüldü. Yaşlılar dün sabah Lefke ve Çevresi Öncü Kadınlar Derneği lokalinde tahlillerinin yapılması için kan verdi.
Lefke ve Çevresi Öncü Kadınlar Dernek Başkanı Suziye Zafer, yaşlılara kan tahlillerini her yıl rutin olarak yaptırdıklarını belirterek, “Her yıl ‘Sağlık Gün’ünde yaşlılarımızın düzenli kan tahlillerini yapıyoruz. Amacımız, hem yaşlılarımızın sağlıklarıyla ilgili sorunların ne olduğunu bilmek, hem de onların daha sağlıklı yaşamaları için nasıl davranmamız gerektiğini anlayabilmektir” dedi


Zafer, yaşlılara, kan alma işleminin ardından kahvaltı, daha sonra da öğle yemeği verdiklerini ve hepsini evlerine bıraktıklarını belirtti.


Yaşlılara yönelik her hafta bir etkinlik düzenlediklerini de anlatan Suziye Zafer, “Eğer bir hafta etkinlik düzenlemesek, yaşlılarımız hemen bizi arayıp neden bu hafta etkinlik yok diye soruyorlar?” şeklinde konuştu.


Suziye Zafer, sözlerini şöyle tamamladı:


“Bundan sonra yaşlılarımıza yönelik ayda bir gezilerimiz olacak. Yeniyılda onlara müzikli bir eğlence düzenlemeyi düşünüyoruz. Ayrıca Cengiz Topel Hastanesi’ne ve sağlık çalışanlarına da bize göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz”.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HIV SALGINI YENİDEN ALEVLENEBİLİR!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık