Ana Sayfa Yurt Lefkoşa - Girne anayolunda Kaçak yollar ve kaçak işçiler!

Lefkoşa - Girne anayolunda Kaçak yollar ve kaçak işçiler!

Lefkoşa - Girne anayolu Boğaz köy yakınlarında bulunan sitelere ulaşmak için kaçak açılmış tali yollar ve bölgede çalıştırılan kaçak işçiler dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2013 Salı 08:04
Lefkoşa - Girne anayolunda Kaçak yollar ve kaçak işçiler!

Kıbrıs Postası - Abbas ELMAS


Geçtiğimiz hafta söz konusu bölgede bir işçinin anayolu karşıdan karşıya geçerken bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybetmesiyle gündeme gelen konu yoğun kullanılan Lefkoşa - Girne anayolu trafiği için büyük tehlike yaratıyor.

 

Kıbrıs Postası'nın edindiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta hayatını hazin bir kaza sonucunda kaybeden Şehmuz Kara isimli 19 yaşındaki gencin, Lavinium sitesinin yapımını üstlenen taşeron firmaların birinde kaçak işçi olarak çalıştığı ortaya çıktı.

 

Öte yandan yapılan tespitlerde Lefkoşa - Girne anayolunda tali yol açılmasının yasak olmasına rağmen bölgede kepçelerle sitelere gidecek kaçak tali yollar açıldığı ve söz konusu sitelere giden kamyon ve arabaların bu yollardan giriş çıkış yaptıkları belirlendi.

 

Bölgede faaliyet gösteren firmaların denetimin olmamasını fırsat bilerek, kaçak yollar, kaçak işçiler ve yasaları tanımaz tutumlar içine girmiş olmaları dikkatleri bu bölgeye çekiyor.

 

Kaçak işçi çalıştırmadan, bölgeye kaçak yollar açılmasına kadar bir çok yasadışı tutumların boy gösterdiği bölgede, yetkililer tarafından hiç bir denetim yapılmıyor. Kaçak işçi olarak çalıştığı iddia edilen 19 yaşındaki Şehmuz Kara'nın anayolu karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybetmesi dikkatleri bölgeye çevirdi.

 

Geçtiğimiz hafta yaşanan talihsiz kazanın ardından bölge halkı da tedirgin durumda. Vatandaşlar bazı durumlarda evlerine gidebilmek için çift şerit anayolu koşturarak karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor. Yetkililerin duyarsızlığından yakınan bölge sakinleri "Bölgede her türlü yasadışı faaliyet boy göstermiş durumda. Biz yetkilileri uyardık ancak, hiç kimse kılını bile kımıldatmıyor" diyor.

 

Bölge sakinleri kanunsuz açılan ve anayola bağlanan kaçak yollardan dolayı yaşanması olası ölümlü bir kazanın hesabını yetkililerin nasıl vereceklerini merak ettiklerini belirttiler.

 

Bölgedeki açılan kaçak yolar konusunda Dikmen Belediyesi ve Karayolları Dairesi'nin tutumunun ne olacağı merak konusu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık