Ana Sayfa Yurt Lefkoşa barınağına bağış yağdı

Lefkoşa barınağına bağış yağdı

Lefkoşa barınağındaki sahipsiz hayvanlara dün gün boyu bağış yağdı. Hayvansever kurum, kuruluş ve öğrenciler, barınaktaki hayvanlara mama bağışında bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 09:14
Lefkoşa barınağına bağış yağdı

Kıbrıs Türk Hayvanları Koruma Derneği’ne ait Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan hayvan barınağının dün çok sayıda konuğu vardı. Skylap Construction, Yakın Doğu Koleji, Doğa Koleji ve Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu öğrencilerinin getirdiği hazır mamalar, barınaktaki hayvanların bayram etmesine yol açtı. Barınağa ilk olarak Doğa Koleji öğrencileri geldi. Öğrenciler, beraberlerinde getirdiği gıdaları hayvanlar için derneğe bağışladı.


Ardından, Skylap Construction Direktörü Mehmet Kumser barınağın konuğu oldu. Kumser, “İğneci” isimli kitabından elde ettiği gelirden aldığı 300 kiloluk kuru köpek maması getirdi. Kumser, kitabının ilk cildinden Karpaz eşeklerine bala yardımı yaptığını, şimdi de Hayvanları Koruma Derneği’ne bağışta bulunduğunu söyledi. Herkesin hayvanları ve doğayı sevmesi gerektiğini anlatan Kumser, bu yardımdan dolayı kendisinin çok mutlu olduğunu belirtti. Kumser, daha sonra Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tomris Güven’e ilk kitabını hediye etti; Güven ise Kumser’e teşekkür belgesi vererek kendisini fahri hayvan sever ilan etti.


Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu öğrencileri ise okulda öğleden sonra gerçekleştirdikleri kol faaliyeti sırasında  öğretmenleri ile birlikte barınağa gelerek, hayvanlara yem bağışında bulundu. Daha sonra Yakın Doğu Koleji öğrencileri ve öğretmenleri 10 torba kuru yem ve beş kasa da kutu yem bağışında bulundu. Öğretmenleri ile birlikte hayvanları da gezen öğrenciler, kimsesiz köpeklerin kaldığı mekanda duygulu anlar yaşadı.


Kıbrıs Türk Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tomris Güven, derneğin bağışlarla ayakta durduğuna işaret ederek, kendilerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını söyledi. Güven, yapılan bağışların başkalarına da örnek teşkil etmesini dileyerek, büyük şirketleri, iş adamlarını ve hali vakti yerinde olanları derneğe bağış yapmaya çağırdı. Kimsesiz hayvanların da sevgiye ve sahipliğe ihtiyaç duyduğunu kaydeden Güven, barınaktan alınacak hayvanların sahiplerine daha sadakatli olduklarını da dikkat çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık