Ana Sayfa Yurt Lefkoşa çöplere gömüldü

Lefkoşa çöplere gömüldü

Başkentteki vatandaşlar, sokaklara saçılan çöplerin dayanılmaz kokusundan ve sinek istilasından yaşayamaz hale geldi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 14:48
Lefkoşa çöplere gömüldü

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının haftalardır süren grevi nedeniyle başkentteki çöplerin düzenli olarak toplanamaması, halkı canından bezdirdi. Lefkoşa Kaymakamlığı’nın çabası ve bazı özel şirketlerin kısıtlı yardımıyla temizlik yapılmaya çalışılsa da imkânlar tüm şehri temizlemeye yetmedi. Başkentte çöp görüntülerini fotoğraflayan ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyen muhabirlerimiz, insanların çevreyi saran pis kokuya artık dayanamayacak duruma geldiğini gözlemledi.


Sivrisinek ve karasineklerle mücadele etmekte zorlanan vatandaşlar, kapı pencere açamaz oldu. Bazı bölgelerde fareler ve pirelerin arttığını bildiren vatandaşlar, her yerde kurtların görülmeye başladığını belirtti. Çöp toplama çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ifade eden vatandaşlar, ekiplerin tonlarca çöpü kaldırmakta yetersiz kaldığını söyledi. Vatandaşlar, başkentin tüm belediyelerin desteğiyle ancak temizlenebileceğine inanç belirtti. Kurban Bayramı dolayısıyla uzak yerlerden gelen misafirlerine rezil olduklarını ifade eden vatandaşlar, sokaktaki çöp kokusundan ve pis görüntüden dolayı konuklarını evde uzun süre ağırlayamamaktan şikâyet etti.


Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Lefkoşa’daki çöplerin toplanmaya başladığını açıklamıştı.


Dana, ilaçlama çalışmalarına da salı sabahı başlanacağını belirterek “Bize gelen şikâyetlerde karasinekte büyük artış olduğu belirtildi. Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ile bu yönde istişare ederek çalışmayı önümüzdeki hafta başlatacağız” demişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık