Ana Sayfa Siyaset Lefkoşa için hazırım

Lefkoşa için hazırım

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Lefkoşa Belediyesi ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini ve bir an önce çözüm beklentisi içinde olduğunu” açıkladı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 13:05
Lefkoşa için hazırım

Derviş Eroğlu, “Tüm taraflardan ricam artık bu sorunu geride bırakacak bir tutum izlemeleridir. Halk sağlığı ile oynayarak siyaset olmaz, hak aranmaz” dedi.


Cumhurbaşkanı Eroğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’nın hali hepimizi üzmektedir” ifadesini kullandı.


Kentin içine düştüğü durumun halkın sağlığını tehdit ederken, sosyal ve ekonomik yaşantıya da önemli zararlar vermekte olduğuna dikkat çeken Eroğlu, konunun diğer boyutunda ise çalışanların hakları bulunduğunu, bunlardan hiçbirinin göz ardı edilemeyeceğini belirtti.


Eroğlu açıklamasında şöyle dedi:


“Daha önce de müteaddit defalar açıkladığım gibi ilgili herkes sorumlu davranır, üzerine düşeni yaparsa sorun aşılabilir. Yok aciz kalınır, yapılması gerekenler yapılmaz, diyalog ve karşılıklı anlayış yerine başka başka hesaplar peşinde koşulursa sıkıntılar büyür.


Tüm taraflardan ricam, artık bu sorunu geride bırakacak bir tutum izlemeleridir. Halk sağlığı ile oynayarak siyaset olmaz, hak aranmaz. Yinelemekte fayda görüyorum; Herkes üzerine düşeni yapmalı, sorun hiç gecikmeden çözülmelidir. Cumhurbaşkanı olarak bana bir görev düşerse hemen yerine getirmeye hazırım.”


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık