Ana Sayfa Yurt Lefkoşa kaymakamı Dana, basından özür diledi

Lefkoşa kaymakamı Dana, basından özür diledi

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, kaymakamlıkta hizmet alımı şeklinde görev yapan iki görevlinin bir gazetede görev yapan muhabirlere karşı göstermiş olduğu davranışları kınadığını belirterek, bu davranışlara maruz kalan gazete muhabirlerinden ve basın çalışanlarından özür diledi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 16:17
Lefkoşa kaymakamı Dana, basından özür diledi

Kemal Deniz Dana, bu çalışanların görevlerine bugün sabah itibariyle son verildiğini belirtti.

 

Dana yaptığı yazılı açıklamada, “Lefkoşa Türk Belediyesi’nin grev ve eylemde olduğu dönemlerde Lefkoşa Belediye Hizmetleri Kaymakamlığımıza verilmektedir. Kaymakamlığımız bu hizmetleri özel şirketlerden ve bireysel kişilerden hizmet alımı şeklinde sağlanmaktadır. Gerek şirket çalışanlarına gerekse özel kişiler hizmetlerini verirken bir kamu hizmeti ifa edecekleri görev başı yaptıkları ilk günden itibaren Kaymakamlığımızca kendilerine izah edilmiştir” dedi.

 

Kaymakamlığın her zaman basın  ile iyi ilişkiler içerisinde bulunduğunu, basının tüm uyarılarını ve eleştirilerini anında değerlendirerek eleştirileri halka hizmete dönüştürdüğünü belirten Kemal Deniz Dana, “Herkes tarafından bilinmelidir ki Kaymakamlığımızın bünyesi altında gerek hizmet satın alımı şeklinde gerekse kadrolu olarak çalışan tüm görevlilerin asli görevi vatandaşımıza disiplinli bir şekilde hizmet vermektir” ifadesini kullandı.

 

Dana şöyle devam etti:

 

“Kaymakamlığımız bu anlayış ile görev yapmakta ve yapmaya da devam edecektir. Bu davranışların dışına çıkarak gerek Kaymakamlığımızın çalışma anlayışına ve disiplinine, gerekse kamu düzeni ve disiplinine uygun davranış sergilemeyen bu çalışanların görevlerine bugün sabah itibariyle son verilmiştir.

 

Sorumsuzca basına karşı sergilenen bu davranıştan dolayı basınımızdan özür diler, hizmetlerimizi tüm halkımızla, kurum kuruluşlarımızla ve basınımızla uyum içerisinde sürdürmeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine getiririm.”

 

(ŞEB/HY)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık