Ana Sayfa Gündem Lefkoşa Türk Belediyesi bakteri buldu: Bu marka hellime dikkat

Lefkoşa Türk Belediyesi bakteri buldu: Bu marka hellime dikkat

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Halk Sağlığı Şubesi ekipleri tarafından rutin olarak yapılan piyasa kontrollerinde, Ocak ayında satış noktalarından alınan numunelerin alınarak Veteriner analizleri yaptırıldı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Lefkoşa Türk Belediyesi bakteri buldu: Bu marka hellime dikkat

Halisköy, Başlar, Reha, Gülgün, KOOP, Özlem, Akova, Yükselen, Yusuf, Kürşat, Köylüm, Garanti, Taylan, Buluç, Seren, Sütiş, Mera markalı hellim, peynir ve nor çeşitlerinde Veteriner Dairesi Laboratuvarı’nda yaptırılan analizlerin sonucunda, 3 ürün çeşidinin tüketime uygun olmadığı tespit edildi. Yusuf hellim, Köylüm hellim ve Gülgün az tuzlu hellimde Stapyhlococcus aureus bakterisi limit üstü değerlerde olduğundan bu ürünlerin ilgili partileri Lefkoşa piyasasından toplatıldı.

LTB bir kez daha uyardı

Halk Sağlığı Şubesi’nden yapılan açıklamada, halk sağlığının korunması ve ürünlerde bu gibi sorunlar yaşanmaması için üreticilerin işletme hijyeni ve ürün muhafaza koşullarına daha çok önem vermesi gerektiği, ürünlerin soğuk zincir bozulmadan marketlere taşınmasının önemi ve yine market raflarında ürünlerin buzdolabı koşullarında muhafaza edilmesi gerekliliği vurgulandı.

Açıklamada, “Belediyemiz kendi sınırları içerisinde üretim yapan üreticilerin sıkı denetimini yaparak tespit ettiği uygunsuzluklara gerekli müdahaleler yapmaktadır.  Ancak Lefkoşa hudutları dışındaki üreticilerin de yetkili kurumlar tarafından  denetlenmesi, bu gibi sorunların önlenmesinde büyük önem taşıdığından benzeri uygulamaları ülke genelinde görmeyi temenni ederiz” denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık