Ana Sayfa Yurt Lefkoşa yangın yeri

Lefkoşa yangın yeri

Güney Kıbrıs’ın yaşadığı ekonomik darboğaz tüm kesimleri isyan noktasına getirdi. Çok çocuklu aileler Güney Kıbrıs’ın ekonomik krizden çıkmak amacıyla uygulamaya koyduğu önlemleri protesto etmek amacıyla önceki gün Meclis binasına yürüdü.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 09:52
Lefkoşa yangın yeri

Rum Meclisi Kurumlar Komitesi’nin, finansal sistemi ele aldığı toplantı sırasında, Rum tarafındaki bazı değerli evrak sahiplerinin Meclis binası önünde protesto gösterisi yaptığı, ardından zorla Meclis binasına girdiği bildirildi. Fileleftheros gazetesi; sorunlarının çözülmesini isteyen değerli evrak sahiplerinin, meclis binası içerisine girdiklerini, polisleri iterek “hırsızları dışarı çıkarın” sloganları attıklarını ve Meclis binasına hasar verdiklerini yazdı. Alithia gazetesi de, protestoculardan bazılarının olaylar sırasında fenalık geçirdiğini belirtti.Habere göre, Komite Başkanı DimitrisSilluris de yaşanan olaylara ilişkin memnuniyetsizliğini dile getirdi.


Rum Meclisi önünde toplanan çok çocuklu aileler, aldıkları yardımların kesilmesi sebebiyle düzenledikleri gösteride meclis binasının içerisine girmeye çalıştılar.Rum polisi ve göstericiler arasında arbede yaşanırken bir kadın gösterici ise olay yerinde baygınlık geçirdi.Göstericiler Meclis binasına yumurta attı ve saksıları kırdılar. Eylemcilerin binaya girişleri Rum polisleri tarafından engellendi.


Rum Meclisi Kurumlar Komitesi’nin, finansal sistemi ele aldığı toplantı sırasında, Rum tarafındaki bazı değerli evrak sahiplerinin Meclis binası önünde protesto gösterisi yaptığı, ardından zorla Meclis binasına girdiği bildirildi. Fileleftheros gazetesi; sorunlarının çözülmesini isteyen değerli evrak sahiplerinin, meclis binası içerisine girdiklerini, polisleri iterek “hırsızları dışarı çıkarın” sloganları attıklarını ve Meclis binasına hasar verdiklerini yazdı. Alithia gazetesi de, protestoculardan bazılarının olaylar sırasında fenalık geçirdiğini belirtti. Habere göre, Komite Başkanı Dimitris Silluris de yaşanan olaylara ilişkin memnuniyetsizliğini dile getirdi.POLİSLER DE SOKAKLARA DÖKÜLDÜ


Fileleftheros gazetesi; yaklaşık 350 polisin de Troyka ile yapılan anlaşma çerçevesinde bazı ödeneklerinin kesilmesini protesto ederek önceki gün Maliye Bakanlığı önünde topladığını, burada bir bildiri okuduğunu ve ardından Meclis’e yürüdüğünü yazdı. Polislerin sivil kıyafetlerle katıldığı eylemde herhangi bir olay çıkmadığını kaydeden gazete, Meclis binası önüne gidildiğinde polisleri temsilen bir kişinin, Rum Meclis Başkanı YannakisOmiru’ya iletilmesi için bir görevliye protesto bildirisi verdiğini aktardı.HİSSE SENEDİ SAHİPLERİ DE MECLİS BASTI


Öte yandan, önceki gün Güney Kıbrıs’taki hisse senedi sahipleri, Troyka’nın aldığı önlemleri protesto etmek amacıyla, önce Meclis önünde toplandılar ardından da zorla Meclis binasına girdiler. Hisse senedi sahiplerinin Meclis binasına girişi yüzünden, polisle göstericiler arasında olaylar yaşandı ve Rum Meclisi Kurumlar Komitesi’nin toplantısı yarıda kesildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık