Ana Sayfa Yurt Lefkoşa'da gezerken bulundu!

Lefkoşa'da gezerken bulundu!

Suriye’deki zulümden kaçarak KKTC’ye yasadışı yollardan giriş yapan Stwan Ag Hosein isimli kişi önceki gün Lefkoşa’da polis tarafından tespit edilerek gözaltına alınmasının ardından bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak hakkında 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 17:52
Lefkoşa'da gezerken bulundu!

Kıbrıs Postası - Abbas Elmas


Polis mahkemede yaptığı açıklamada zanlının tespit edilemeyen limansız bir bölgeden KKTC’ye yasadışı yollarla giriş yaptığı belirtrken, zanlının tespit edilemeyen bir tekneyle beraberindeki 7 kişi ile birlikte KKTC’ye giriş yaptığının tespit edildiğini ve 7 kişinin hala aranmakta olduğunu kaydeti.

 

Yolda gezerken bulundu


Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube'de görevli polis memuru Caner Atamert, Suriye uyruklu zanlı Stwan Ag Hosein’in 11 Aralık 2012 tarihinde Lefkoşa Küçükkaymaklı bölgesinde tespit edildiğini ve üzerinde hiçbir kimlik belgesinin bulunamadığını söyledi.

 

7 kişi aranıyor


Zanlı hakkında yürütülen soruşturma neticesinde zanlının 10 aralık 2012 tarihinde liman olmayan bir bölgeden KKTC’ye giriş yaptığının tespit edildiğine değinen Caner Atamert, zanlının tespit edilemeyen bir tekneyle ve beraberindeki 7 kişiyle birlikte adaya giriş yaptığına dakkat çekerek, olayla bağlantılı 7 kişinin halen aranmakta olduğunu kaydetti.

 

Soruşturma yeni başladı


Zanlı hakkında başlatılan polis soruşturmasının henüz çok yeni olduğuna dikkat ceken Atamert, olayla ilgili birçok kişiden ifade alınması gerektiği ve aranmakta olan şahısların oduğunu belirterek, yürütülen polis soruşturmasının selameti açısından zanlının 2 gün süreyle polişte tutuklu kalmasını talep etti.

 

“Savaştan kaçtım”


Mahkemede söz hakkı alarak konuşan zanlı Stwan Ag Hosein, “sizden af diliyorum efendim. Suriye’deki savaştan ve zulümden kaçtım” şeklinde savunmasını yaptı. Huzurndaki şahadeti ve zanlının söylediklerini dikkate alan Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, zanlı hakkında yürütülen polis soruşturmasının selameti açısından zanlının 2 gün polis nezaretinde tutulmasına emir verdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık