Ana Sayfa Sağlık Lefkoşa'da korkulan olmadı

Lefkoşa'da korkulan olmadı

Lefkoşa’da uzun süredir yaşanan çöp sorunu ve çevre kirliliği beklenen salgın hastalıkları getirmedi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 11:02
Lefkoşa'da korkulan olmadı
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Rifat Siber ise, yaşanan cevre kirliliğinin korkulan salgın hastalıklara neden olmadığını belirtirken, bundan sonra da herkesin kendi sağlığına dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Rifat Siber, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunların halkın sağlığı için biran önce çözülmesi gerektiğine de dikkat çekti.

 

Kıbrıs Postası – Abbas ELMAS


Lefkşa Türk Belediyesi’nde aylardır çözülemeyen  sorunlarla beraber her geçengün büyüyen çevre kirliliği korkulanı yaşatmadı. Kıbrıs Postası’na konuşan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Rifat Siber, çevre kirliliği gibi hijeni etkileyen sorunların mide ve barsak enfeksiyonları başta olmak üzere salgın hastalıklara neden olduğunu ancak, Lefkoşa bölgesinde son zamanlarda bu tür şikayetlerde bir artış gözlemlenmediğini söyledi.

 

HERKES KENDİNE DİKKAT ETMELİ


Herkesin kendi sağlığı için kendi hijenine özen gösteresi gerektiğinin de altını çizen Başhekim Rifat Siber, herkesin kendi hijen ortamını sağlaması gerektiği, yaşanan çöp sorunlarının ‘Hipatit-A, Hipatit-B’ gibi hastalıkları tetiklediğinden her fırsatta ellerin yıkanması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

 

HİZMET ALIMLARINA DİKKAT


Yaşanan çevre kirliliği sorununun henüz tam olarak çözülmediğine de işaret eden Rifat Siber, halka açık restoran ve ve berber gibi işletmelerin de yaşanan sıkıntı nedeniyle denetimsiz kaldığınında altını çizerek, vvatandaşları bu tür yerlerden alışveriş yaparken seçici olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

SORUN BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ


Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Rifat Siber, Lefkoşa bölgesindeki salgın hastalık riskinin henüz tam olarak giderilmediğine de vurgu yaparak, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sıkıntıların biran önce çözülmesi temennisinde bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“DİYETİSYENLER GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık