Ana Sayfa Lice'de çarpıtma

Lice'de çarpıtma

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Lice'deki hadiseyle ilgili büyük bir çarpıtma var" dedi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 20:46
Lice'de çarpıtma

Meclis'te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Lice'deki karakol yapımı gerginliğine ilişkin, "Bunun çözüm süreciyle bir alakası yok. Kim ilişkilendiriyorsa o da fevkalade yanlış yapıyor" şeklinde konuştu.

Lice'deki hadiseyle ilgili büyük bir çarpıtma olduğunu kaydeden Bozdağ, "Burada yeni karakol yapımı yok, tamamıyla mevcut bir karakolun yenilenmesi hadisesi var" ifadelerini kullandı.

TSK'nin İç Hizmet Kanunu'nda değişiklik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TSK'nin İç Hizmet Kanunu'nda yapılması öngörülen değişikliğe ilişkin "35. maddenin bu yeni hali, açıkça PKK?ya ve bölücü çevrelere bir tavizdir" ifadesinin hatırlatılması üzerine Bozdağ, "Bahçeli gene bir çarpıtma içinde ya da anlamama gibi bir pozisyonda duruyor" dedi.

Bozdağ, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde değişiklik de içeren tasarısının Meclis tatile girmeden yasalaşacağını söyledi.

Dövizli askerlik

"Dövizli askerlikle ilgili  durum netleşti mi?" sorusu üzerine Bozdağ, şu anda çalışmaların devam ettiğini, yakında onunla ilgili Bakanlar Kurulu kararının çıkacağını söyledi.
"Miktar belirlendi mi?" sorusuna Bozdağ, "Miktar bayağı bir  düşecek. Herkesin mutlu olacağı bir miktar olacak inşallah" karşılığını verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık