Ana Sayfa Siyaset Liderler görüşmesi ertelendi

Liderler görüşmesi ertelendi

Kıbrıs sorununa çözüm bulunması amacıyla yürütülen müzakereler çerçevesinde 8 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan liderler görüşmesinin ileriki bir tarihe ertelendiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2016 Cumartesi 21:30
Liderler görüşmesi ertelendi

Rum gazeteleri, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis arasındaki görüşmenin, Kıbrıs Türk müzakereci Özdil Nami ve Rum müzakereci Andreas Mavroyannis’in Brüksel’e gitmesi ve liderler görüşmesine ilişkin hazırlık yapamamasına bağlı olarak ertelendiğini  yazdı.

Alithia gazetesi, 8 Şubat tarihinde liderlerin değil, müzakerecilerin bir araya gelip, liderler görüşmesine yönelik hazırlık yapacağını  belirtti.

Habere göre liderler arasındaki bir sonraki görüşme tarihi, muhtemelen Pazartesi günü açıklanacak.

Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, konu hakkında yaptığı açıklamada, iki lider arasındaki pazartesi günkü görüşmenin, öncesinde müzakerecilerin hazırlık görüşmesi yapması gerektiğini ancak Brüksel’de olmalarından dolayı bunu gerçekleştirememe nedeniyle yapılmayacağını söyledi.

Hristodulidis, iki müzakerecinin, ön hazırlık görüşmesini 8 Şubat tarihinde yapacağını ve bu görüşmede, liderler görüşmesinin tarihinin de belirleneceğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık